Gala finałowa konkursu „Śladami Wandy Malczewskiej” Aktualności

Gala finałowa konkursu „Śladami Wandy Malczewskiej”2022-05-19

18 maja w Resursie Obywatelskiej w Radomiu odbyła się finałowa gala konkursu artystycznego ,,Śladami Wandy Malczewskiej”. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy o Wandzie Malczewskiej i umacnianie wśród uczniów patriotyzmu. Organizatorem konkursu był Mazowiecki Kurator Oświaty we współpracy z Łódzkim Kuratorem Oświaty i Śląskim Kuratorem Oświaty.

W zmaganiach artystycznych wzięli udział uczniowie ze 121 szkół z województw: mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego. Nagrodzono 18 prac, przyznano 21 wyróżnień i 5 nagród specjalnych. Wydarzenie objął patronatem: Biskup Radomski, Minister Edukacji i Nauki oraz Wojewoda Mazowiecki.

Jest nam bardzo miło poinformować, iż uczennica naszej szkoły - Nikola Węgrzyn z klasy VI, otrzymała nagrodę specjalną za pracę plastyczną.

Nagrody i wyróżnienia wręczyli organizatorzy i fundatorzy,  m.in: p. Aurelia Michałowska- Mazowiecki Kurator Oświaty, ks. Biskup Piotr Turzyński, p. Sławomir Adamiec - Dyrektor Generalny w Ministerstwie Edukacji i Nauki, p. Waldemar Flajszer - Łódzki Kurator Oświaty, p. Cezary Jurkiewcz - Członek Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, a także przedstawiciele Arcybiskupa Łódzkiego, Posła na Sejm RP p. Marka Suskiego, Eurodeputowanego p. Zbigniewa Kuźmiuka i Wojewody Mazowieckiego.

Podczas odbierania nagrody Nikoli towarzyszyli rodzice - Państwo Węgrzynowie, wicedyrektor naszej szkoły p. Anita Kaczówka - Węgrzyn i p. Wioletta Duralska – nauczycielka przygotowująca do konkursu.

Nikoli serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.