Karta rowerowa Aktualności

Karta rowerowa2022-06-15

Według obowiązujących przepisów, osoby w wieku od 10. do 18. roku życia korzystające z roweru, powinny mieć kartę rowerową. Taki dokument to potwierdzenie, że jego posiadacz ma wiedzę i umiejętności techniczne pozwalające mu bezpiecznie i rozsądnie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły  odebrali kartę rowerową dnia 15 czerwca 2022 r. z rąk Dyrektora szkoły p. Jacka Jóźwiaka.
Jednak, aby uzyskać dokument musieli zdać egzamin teoretyczny, składający się z 25 zadań testowych. a następnie egzamin praktyczny, który odbył się  na sali gimnastycznej 6 czerwca 2022 r.

Gratulujemy uczniom uzyskania karty rowerowej, a tych którym się nie powiodło zapraszamy za rok.

Egzamin zorganizowała i przeprowadziła p. Marzanna Rusinowska, w części praktycznej pomocą służył p. Piotr Karwacki.