NA KRĘGIELNIĘ PRZYSZEDŁ CZAS… Aktualności

NA KRĘGIELNIĘ PRZYSZEDŁ CZAS…2022-06-08

7 czerwca 2022 roku uczniowie klasy VIII spędzili aktywnie czas w kręgielni. Pobyt w „Platinium” stanowił nagrodę dla MATEUSZA BŁĘDOWSKIEGO, który biorąc udział w XI Gminnym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Publiczną Szkołę im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach, okazał się najlepszym matematykiem w kategorii klas VII-VIII z terenu Gminy Kowala. Dzięki wygranej Mateusza koledzy i koleżanki z klasy świetnie się bawili, ustanawiając rekordy w zbijaniu kręgli, pod czujnym okiem wychowawczyni – Iwony Zielonki-Pyzary.

Warto dodać, że pobyt w radomskim obiekcie sportowym stał się swoistą klamrą łączącą dwukrotne zwycięstwo Mateusza w wyżej wymienionej olimpiadzie matematycznej – pierwsze zdobyte 11 kwietnia 2018 roku, jako ucznia czwartej klasy i ponownie: 28 kwietnia bieżącego roku. Ósmoklasiści, dziękując koledze za niespodziankę, nagrodzili go gromkim brawami, bowiem wiedza i umiejętności matematyczne Mateusza stały się okazją do spędzenia wspólnie czasu w miłej atmosferze podczas ostatniej wycieczki tej klasy w trakcie edukacji w szkole podstawowej w Parznicach.