Święto Niepodległości Aktualności

Święto Niepodległości2022-11-11

9 listopada 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie w formie inscenizacji przedstawili wydarzenia, które miały miejsce w czasie 123 lat niewoli. Podczas uroczystości został odśpiewany hymn Polski oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego, uczniów klas najmłodszych oraz przedszkolaków. W ciekawy sposób okazali swój patriotyzm trzecioklasiści, prezentując taniec z flagami.
Na zakończenie akademii dyrektor szkoły przypomniał o tym, że postawy patriotyczne należy pielęgnować również w czasach wolności i cały czas dbać o dobro Ojczyzny.
Społeczność szkolna w tym dniu była odświętnie ubrana, dominowały barwy białe i czerwone.

Akademia została przygotowana przez p. Edytę Wulczyńską i p. Romana Danielewicza we współpracy z wychowawcami klasy II i III oraz przedszkola (oddział 0).

Więcej zdjęć w Galerii>>>