Uczniowie z Parznic z wizytą w Sejmie RP Aktualności

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
PANU KONRADOWI FRYSZTAKOWI - POSŁOWI NA SEJM RP,
za pouczające  spotkanie w Sejmie RP,
ogromną życzliwość i cenną lekcję WIEDZY OBYWATELSKIEJ.

18 listopada 2022 r. uczniowie klasy VIII i VII PSP im. Jana Pawła II wraz z opiekunami: Panem Jackiem Jóźwiakiem, Panią Anitą Kaczówką-Węgrzyn, Panią Barbarą Kołodziejczyk i Panem Piotrem Karwackim pojechali do Warszawy, aby zwiedzić Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Do Sejmu naszą szkołę zaprosił  Pan Konrad Frysztak - Poseł na Sejm RP IX Kadencji.
Po dokładnym sprawdzeniu przez Straż Marszałkowską nas i naszych bagaży, mogliśmy rozpocząć zwiedzanie z przewodniczką, która zaprowadziła naszą grupę na salę sejmową, znaną nam do tej pory tylko z telewizji. Zrobiło to nas spore wrażenie, a przewodniczka objaśniła nam, gdzie siedzą poszczególne ugrupowania. Podczas zwiedzania gmachu parlamentu towarzyszył nam cały czas Poseł Pan Konrad Frysztak oraz Dyrektor Biura Spraw Senatorskich - Pani Anna Białkowska.

Z wielką cierpliwością oraz znajomością tematu ukazywali nam kolejne zakątki polskiego parlamentu, mówiąc, jak wygląda praca Sejmu i Senatu. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem obejrzeli również salę posiedzeń, biura poselskie, wystawę poświęconą historii Senatu w Polsce, a w głównym holu pamiątkowe tablice poświęcone nieżyjącym już parlamentarzystom oraz tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem w 2010 roku. Uczniowie mieli wiele różnych pytań, na które Pan Frysztak ze znawstwem odpowiadał. Na sejmowych korytarzach przechodzili znani nam wcześniej tylko z telewizji posłowie i byli członkowie rządu RP. Wielką niespodzianką dla wszystkich było spotkanie z Marszałkiem Senatu RP - Panem Tomaszem Grodzkim.  Na słynnych sejmowych schodach uwieńczyliśmy naszą wspaniałą wycieczkę wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
Wizyta w Sejmie będzie na zawsze w naszej pamięci jako wielkie doświadczenie.
​Na zakończenie uczniowie podziękowali Posłowi Panu Konradowi Frysztakowi za zaproszenie nas do SEJMU RP oraz za poświęcony nam czas, podzielenie się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem oraz za wielką życzliwość. Wierzymy, że nasze przyjazne kontakty będą kontynuowane. Dziękujemy również uczniom i nauczycielom PSP w Bardzicach za wspólną wycieczkę wraz z wędrówką po sejmowym labiryncie.

Więcej zdjęć w Galerii>>