SZKOLNA WYCIECZKA KLASY IV I V… Aktualności

SZKOLNA WYCIECZKA KLASY IV I V…2022-12-05

Dnia 30 listopada 2022 roku uczniowie klasy IV i V uczestniczyli w wycieczce do Radomia. Pierwszym punktem wyprawy był pobyt w sali Koncertowej Urzędu Miejskiego i oglądanie spektaklu przygotowanego przez Krakowską Agencję Artystyczną. Historia skąpego i samolubnego Ebenezera Scrooge’a, który za wszelką cenę chciał pomnażać majątek i nie pomagał potrzebującym, podkreślona odpowiednimi kostiumami, minimalistyczną scenografią wzbogaconą ciekawą grą aktorską i efektami specjalnymi, na długo zapadnie w pamięci uczestników wydarzenia. Oglądający przedstawienie, za sprawą niezwykłej, ale pouczającej historii bohatera „Opowieści wigilijnej” autorstwa Charlesa Dickensa, przenosząc się w realia XIX-wiecznego Londynu, zrozumieli, jak ważne jest otwarcie na potrzeby innych ludzi.

Po skończonej inscenizacji uczniowie, spacerując ulicami Radomia, zatrzymali się na
chwilę, aby zapoznać się z sylwetką jednego z ważnych poetów w dziejach literatury polskiej – Jana Kochanowskiego. Następnie udali się do parku trampolin mieszczącego się przy ulicy 1905 roku. Godzinny pobyt w obiekcie sportowym był okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu w gronie kolegów i koleżanek z klasy oraz integracji uczniów z naszej szkoły.