Laboratoria Przyszłości Aktualności

Laboratoria Przyszłości 2022-11-24

W październiku i listopadzie uczniowie  klasy III, IV oraz V rozpoczęli naukę programowania przy pomocy gier ScottieGo zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach dzieci poznały przyjaznego kosmitę Scottiego, który przeżywa liczne przygody, podróżując swoim pojazdem w Kosmosie. Młodzi adepci programowania uczyli się w przyjaznym, baśniowym środowisku podstawowych komend języka programowania. Dwuosobowe zespoły szukały algorytmu prowadzącego do rozwiązania sytuacji problemowej. Uczniowie ćwiczyli tworzenie liczb, chodzenie do tyłu, skakanie  oraz podnoszenie obiektów. Nauka będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach bieżącego roku szkolnego.