Niezwykła lekcja historii Aktualności

Niezwykła lekcja historii2023-01-19

Dnia 16 stycznia 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym pt. „Konflikty XX wieku”. Program zaprezentowany przez grupę artystyczną Patriotic miał za zadanie przybliżyć uczniom losy państwa, narodu i żołnierza polskiego w okresie II Rzeczypospolitej. Prowadzący w niezwykle interesujący sposób omówił sytuację międzynarodową państwa polskiego przed wybuchem wojny, zwracając szczególną uwagę na etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim. Następnie zaprezentował ekwipunek i wyposażenie oraz bezpieczne repliki broni używanej podczas I i II wojny światowej oraz kampanii wrześniowej. Zdradził również stosowane wówczas techniki wojskowe, sposoby łączności i zaopatrzenia. W trakcie pokazu chętni uczniowie, zakładając mundury wojskowe, mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze oraz zaprezentować omawiany sprzęt bojowy.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli dotknąć oraz przymierzyć prezentowane eksponaty.

Spotkanie zorganizowała p. Jadwiga Kwiecień.