Archiwum Aktualności

2023-11-19

GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W minioną sobotę, 11 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości  rozpoczęła Msza Święta w kościele św. Wojciecha w Kowali, sprawowana za naszą umiłowaną Ojczyznę oraz tych, którzy polegli w Jej obronie. Po zakończonej Mszy Świętej odbył się wspólny przemarsz pod pomnik w Kowali, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, gdzie został uroczyście odśpiewany hymn narodowy. 

czytaj więcej

2023-11-13

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada 2023 roku społeczność szkoły uczestniczyła w akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość zorganizowana została z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą 11 listopada 1918 roku wywalczyli Polacy po 123 latach niewoli. O znaczeniu tego święta przypomnieli uczniowie z klas II, V, VI oraz przedszkolaki z grupy – „Jeżyki”, którzy zabrali wszystkich zgromadzonych w niezwykłą podróż w głąb polskiej historii.

czytaj więcej

2023-11-08

PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

We wtorek, 7 listopada 2023r., w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII z funkcjonariuszami Policji w Kowali. Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne - to główne tematy pogadanki. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: młodszej (klasy – I - IV) i starszej (klasy – V-VIII).

czytaj więcej

2023-11-07

Konkurs Rady Rodziców

Informujemy, iż Rada Rodziców ogłasza Konkurs.

Regulamin znajduje się w zakładce >>Rodzice>>Rada Rodziców>>Konkursy.

Zachęcamy do zaznajomienia się z zasadami Konkursu i zapraszamy do uczestnictwa.

2023-11-07

,,DETEKTYW ZAGADKA NA TROPIE"

Dnia 06.11.2023r. uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach teatralnych. Główną częścią zajęć był spektakl pt. ,,Detektyw Zagadka na tropie". Opowiadał on historię dwóch detektywów rozwiązujących zagadkę zaginięcia Koko - wspaniałej piosenkarki. Uczniowie wraz z bohaterami przemierzali egzotyczne rejony świata i mieli okazję  zapoznać się z kulturą innych krajów, takich jak Japonia czy Egipt.
 

 

czytaj więcej

2023-10-29

Pamiętamy i dbamy...Sprzątanie grobów

Dnia 27.10.23r. Samorząd Uczniowski zorganizował wyjazd na cmentarz w Kowali. Uczniowie klasy VI, VII i VIII porządkowali groby w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych. Opiekę nad uczniami sprawował ksiądz Dominik Idziak wraz z panią Renatą Szymańską.

czytaj więcej

2023-10-27

Konkurs ,,Mój Najpiękniejszy Różaniec"

W Zespole Szkół i Placówek w Chwałowicach odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Mój Najpiękniejszy Różaniec pod hasłem ,,Módlmy się o pokój”. Wzięło w nim udział ponad 150 uczniów z czterech województw. Podczas gali wręczania nagród można było obejrzeć wystawę poświęconą dziełom misyjnym. W konkursie brali udział także uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy Oskarowi Ogarowskiemu z kl.6 i Filipowi Budzyńskiemu z grupy Biedronki zdobytych wyróżnień.

czytaj więcej

2023-10-26

IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II

,,Szukałem was, teraz wy mnie znaleźliście..."
Jan Paweł II

25 października odbył się w naszej szkole IV Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II nie przeminie cały…”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 6, 7 i 8. Miło było nam gościć w progach naszej szkoły nauczycieli i uczniów z: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kończycach - Kolonii,  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach,  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym. W konkursie brali udział również reprezentanci naszej placówki. Wszyscy recytatorzy wykazali się wspaniałą i różnorodną interpretacją prezentowanych utworów lirycznych, które wyszły spod pióra Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.

czytaj więcej

2023-10-22

XXIII Dzień Papieski w naszej szkole

19 października społeczność naszej szkoły wspominała wydarzenia z 16.10.1978r., kiedy to arcybiskup metropolita Krakowa Karol Wojtyła został wybrany na papieża.
Dziś zgromadziliśmy się wokół naszego Patrona - Świętego Jana Pawła II, by uczcić pamięć największego Syna polskiej ziemi, wybitnego człowieka, nauczyciela, kapłana, przyjaciela dzieci i młodzieży. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, przedszkolaki oraz cała społeczność zapewniała przed Jego wizerunkiem, że pamięta i zawsze pamiętać będzie o zasługach papieża dla całego Kościoła.
Tradycyjnie wszyscy odśpiewali hymn szkoły i ulubioną pieśń Patrona „Barkę”.

czytaj więcej

2023-10-15

Poświęcenie Sztandaru Szkoły na Jasnej Górze

,,Wy jesteście uśmiechem i nadzieją tej ziemi…” - tak brzmi motto naszej szkoły, które znajduje się na awersie nowego Sztandaru.

12 października 2023r. nasza szkoła uczestniczyła w XXIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. W tegorocznym zjeździe wzięło udział około 6,5 tys. uczestników z ponad 180 placówek z całej Polski. Dla naszej szkoły była to wyjątkowa pielgrzymka, gdyż podczas Mszy Świętej, której przewodniczył bp Marek Solarczyk, duchowy opiekun Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, został poświęcony Sztandar Naszej Szkoły. Fundatorem Sztandaru jest wójt gminy Kowala p. Dariusz Bulski, który także uczestniczył w tej podniosłej chwili. Na Jasnej Górze - w tym jakże ważnym i historycznym wydarzeniu uczestniczył dyrektor szkoły p. Jacek Jóźwiak, wicedyrektor p. Anita Kaczówka - Węgrzyn, ks. Dominik Idziak, reprezentacja nauczycieli: p. Joanna Bilska, p. Wioletta Duralska, p. Agnieszka Piątek, delegacja rodziców i pracowników: p. Karolina Kwiecień, p. Agnieszka Rola, p. Agnieszka Piątek, p. Justyna Maciejewska, p. Monika Wólczyńska, p. Renata Skorża, p. Grażyna Witkowska oraz liczna grupa uczniów z klas 4 - 8.

czytaj więcej

2023-10-11

Dzień Edukacji Narodowej

,,Wykształcenie to dar najcenniejszy, którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić…"
 

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
11 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna, rodzice, a także wójt gminy Kowala Pan Dariusz Bulski. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów.

czytaj więcej

2023-10-11

O humanitaryzmie Polaków oczami młodego pokolenia…

W grudniu 2022r. papież Franciszek zatwierdził dekret o męczeństwie rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów, którzy razem z dziećmi zostali zamordowani przez Niemców za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej. Beatyfikacja Ulmów odbyła się 10 września 2023r. w miejscowości Markowa na Podkarpaciu. W związku z tym wydarzeniem w naszej szkole odbył się konkurs, który polega na wykonaniu prezentacji multimedialnej o Polakach ratujących osoby narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej.

czytaj więcej

2023-10-10

Rajd „Z życzliwością w trasie”

Nie straszna nam jesienna aura…gdy wędrować przyszedł czas…

Po raz drugi w bieżącym roku szkolnym uczniowie reprezentowali naszą placówkę podczas imprezy turystycznej o zasięgu powiatowym. W piątek 6  października 2023 roku odbył się IX Rajd „Z życzliwością w trasie”. Organizatorami pieszej wędrówki byli  przedstawiciele Szkolnego Koła PTSM i Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Wierzbicy oraz Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych „Ziemia Radomska”.
 

czytaj więcej

2023-10-08

Wybory Zarządu SU

Dnia 6 października w naszej szkole odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Zostało oddanych 91 kart do głosowania - wszystkie ważne.

Skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024:
przewodnicząca - Matylda Kaźmierczak kl.8,
zastępca - Paulina Mróz kl.6,
sekretarz - Maja Chruślak kl.8,
koordynator działań klas 1-3 - Nadia Załęcka kl.7 i Nikola Węgrzyn kl.8.

Opiekun SU: Renata Szymańska

czytaj więcej

2023-10-06

Wycieczka do „Królewskich Źródeł”

4 października uczniowie klasy II i III mieli przyjemność uczestniczyć w terenowej lekcji przyrody w ramach wycieczki do „Królewskich Źródeł” znajdujących się na terenie Puszczy Kozienickiej. Uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych, tworząc własne magnesy z wizerunkiem ożywionych i nieożywionych elementów przyrody. Podążali także ścieżką dydaktyczną do źródeł. Podczas wędrówki doznali wielu estetycznych wrażeń, poznali piękne zakątki przyrody, dowiedzieli się, jak wzrasta las oraz jak go chronić przed szkodliwymi czynnikami środowiska.

  Wychowawcy klasy II i III    

 

2023-10-03

Na sportowo...

Po wakacyjnej przerwie na stadionie MOSiR w Radomiu rozpoczęła się kolejna edycja Czwartków Lekkoatletycznych w roku szkolnym 2023/2024. Zawody organizowane są przez Radomski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Uczniowie naszej szkoły znów z olbrzymimi sukcesami zakończyli jesienną rundę spotkań.

czytaj więcej

2023-09-30

Dzień Chłopaka w naszej szkole

W minionym tygodniu świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczęta ze wszystkich klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci ich kolegów. Świętowanie przyjęło różnorakie formy w poszczegółnych zespołach klasowych.

czytaj więcej

2023-09-28

Życzenia z okazji Dnia Chłopaka

30 WRZEŚNIA - DZIEŃ CHŁOPAKA

Dziś świętuje Chłopak każdy: mały, duży – wszyscy ważni.
Z tej okazji ślemy życzenia: radości i marzeń spełnienia,
zdrowia i uśmiechu, a tego dnia niezwykłego - humoru radosnego.
Życzymy, aby codziennie spotkało Was coś magicznego.

Dziewczyny ze szkoły

2023-09-28

Ewakuacja z budynku szkoły

28 września 2023r. odbyła się próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników z budynku PSP im. Jana Pawła II w Parznicach.

Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

czytaj więcej

2023-09-27

Akcja charytatywna - ,,Szkoła Szkole"

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji charytatywnej ,,Szkoła Szkole", której celem jest poprawa jakości edukacji w szkołach w Syrii i Libanie. W ramach akcji zebraliśmy bardzo dużo artykułów szkolnych, które posłużą uczniom w trudnej sytuacji materialnej. 

czytaj więcej

2023-09-27

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w poszczególnych klasach odbyły się konkursy oraz quizy sprawdzające wiedzę uczniów na temat podstawowych zwrotów w różnorakich językach oraz znajomość flag państw Europy. 

czytaj więcej

2023-09-26

NASZE SZKOLNE WĘDROWANIE…

W piątek 22 września 2023 roku uczniowie z klas V i VI uczestniczyli  w pierwszym w bieżącym roku szkolnym pieszym rajdzie pod hasłem ,,Wędrówka z Pedagogiem”. Trasa wyprawy przebiegała przez malownicze tereny Mazowsza. Organizatorem imprezy, która miała XXX odsłonę, podobnie jak w latach poprzednich, było  Szkolne Koło PTSM przy Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu.

czytaj więcej

2023-09-20

Narodowe Czytanie

Powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania. 
Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji Narodowego Czytania, której patronat honorowy objęła Para Prezydencka. 
Na sali udekorowanej specjalnie na tę uroczystość przybyli odświętnie ubrani uczniowie pod opieką nauczycieli. Na początku spotkania został odczytany  list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej: 
-(...)To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. 

czytaj więcej

2023-09-19

Dowozy i odwozy

Szanowni Państwo,
od 20 września 2023r. zmiana w odwozach uczniów. Prosimy o zapoznanie się z nowym harmonogramem.

Dowóz:
poniedziałek - piątek: godz. 7.20
Trasa: Romanów – Maliszów – Majówka – Parznice

Odwozy:
poniedziałek - godz.: 12.20, 13.15, 14.05, 14.55
Trasa: Parznice – Majówka - Romanów – Maliszów - Parznice

wtorek - godz.: 12.20, 13.15, 14.05, 14.55
Trasa: Parznice – Majówka - Romanów – Maliszów - Parznice

środa- godz.: 12.20, 13.15, 14.05, 14.55
Trasa: Parznice – Majówka - Romanów – Maliszów - Parznice

czwartek- godz.: 12.20, 13.15, 14.05, 14.55
Trasa: Parznice – Majówka - Romanów – Maliszów - Parznice

piątek- godz.: 12.20, 13.15, 14.05
Trasa: Parznice – Majówka - Romanów – Maliszów - Parznice

2023-09-14

Ubezpieczenie uczniów

Szanowni Państwo,
informacja o ubezpieczeniu uczniów w roku szkolnym 2023/2024 znajduje się w zakładce: Rodzice/Ubezpieczenie.

Prosimy o zapoznanie się z ofertą.

 

2023-09-04

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Wakacje już dobiegły końca, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie wypoczęci, opaleni, uśmiechnięci i pełni zapału do pracy wrócili do szkoły.
4 września 2023r. o godz. 9.00 uczniowie, nauczyciele i rodzice uroczyście  rozpoczęli nowy rok szkolny – 2023/2024.

czytaj więcej

2023-08-30

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 dla klas I - VIII odbędzie się 4 września 2023r. :
- godz. 8.00 - msza święta w kościele pw. św. Wojciecha w Kowali- Stępocinie,
- godz. 9.00 - spotkanie w sali gimnastycznej, a następnie w klasach z wychowawcami.

Obowiązuje strój galowy i obuwie zmienne.

Dowóz do szkoły: godz. 8.30 - trasa: Parznice - Romanów - Maliszów - Parznice.
Odwóz: godz. 10.00 - trasa: Parznice - Romanów - Maliszów - Parznice.

Serdecznie zapraszamy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym!
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PSP im. Jana Pawła II w Parznicach

2023-08-21

PIELGRZYMI W PARZNICACH

Po raz trzeci mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę nr 20, którą tworzą pielgrzymi z Kuczek, Małęczyna i Gozdu. Dzięki pomocy i życzliwości dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach i mieszkańców Sołectwa Parznice oraz pracowników szkoły wspólnie przygotowaliśmy dla pielgrzymów posiłki i nocleg.

Dziękujemy gorąco pielgrzymom za ich trud wędrowania połączony
z modlitwą, także w naszych intencjach i zapraszamy do nas za rok.

czytaj więcej

2023-06-26

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca 2023r. to dzień szczególny, gdyż uczniowska brać otrzymała świadectwa  i rozpoczęła zasłużony wypoczynek. Rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrani na przystrojonej na tę uroczystość sali, wysłuchali podziękowań oraz wielu pięknych życzeń od wójta gminy Kowala p. Dariusza Bulskiego, dyrektora szkoły p. Jacka Jóźwiaka oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Najwięcej emocji przeżywali ósmoklasiści, którzy właśnie w tym dniu zakończyli pewien etap swojej edukacji i stali się absolwentami naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy ósmej złożyli ślubowanie. W dalszej części wójt gminy Kowala p. Dariusz Bulski wręczył nagrodę Prymusowi naszej szkoły – Alanowi Królowi. 

czytaj więcej

2023-06-25

Bezpieczne wakacje

Alarmowe numery  telefonów!

 

czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej