Archiwum Aktualności

2022-09-20

Ubezpieczenie uczniów

Szanowni Państwo,

informacje na temat oferty ubezpieczenia od NNW dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny 2022/2023 znajdują się w zakładce Rodzice/ Ubezpieczenie.
2022-09-14

PIELGRZYMI w PARZNICACH

,,Byłem głodny ,a daliście Mi jeść. Byłem spragniony, a daliście Mi pić. Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie (…) Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili". (Mt 25,35.40)

Po raz drugi gościliśmy w naszej szkole Pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, grupę nr 20. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu mieszkańców Parznic  oraz dyrekcji i pracowników szkoły  przygotowaliśmy dla pątników posiłki i nocleg.

Otrzymaliśmy list z podziękowaniami od przewodnika grupy ks. Mariusza Morawskiego ,,za okazaną życzliwość i ofiarne serca oraz zapewnienie o modlitwie i zawierzeniu Bogu wszystkich  wspierających i ich rodzin .

Dziękujemy za pamięć, modlitwę i zapraszamy  pielgrzymów grupy nr 20 do nas za rok.

2022-09-11

Konsultacje

Informujemy, że w zakładce - Rodzice - znajdują się godziny dostępności/konsultacji nauczycieli.

2022-08-29

Rozpoczęcie roku szkolnego

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
dla klas I - VIII odbędzie się 1 września 2022r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej, 
a następnie w klasach z wychowawcami.


Obowiązuje strój galowy i obuwie zmienne.

Dowóz: godz. 8.30. Trasa: Parznice - Romanów - Maliszów - Parznice.
Odwóz: godz. 10.15. Trasa: Parznice - Romanów - Maliszów - Parznice.

Serdecznie zapraszamy i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym!
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PSP im. Jana Pawła II w Parznicach

2022-06-26

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022r. to dzień szczególny, gdyż uczniowska brać otrzymała świadectwa  i rozpoczęła zasłużony wypoczynek. Rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły  zebrani na przystrojonej na tę uroczystość sali, wysłuchali podziękowań oraz wielu pięknych życzeń od wójta gminy p. Dariusza Bulskiego, dyrektora szkoły p. Jacka Jóźwiaka oraz przedstawicielki Rady Rodziców.

Najwięcej emocji przeżywali ósmoklasiści, którzy właśnie dziś zakończyli pewien etap swojej edukacji i stali się absolwentami naszej szkoły. Piękne życzenia i podziękowania przygotowali również oni, wyrażając w taki sposób szacunek za pracę, trud i poświęcenie dyrekcji, wychowawcy, nauczycielom i pracownikom szkoły. 
Uczniowie najintensywniej pracujący przez cały rok otrzymali dyplomy i nagrody. 
Na zakończenie uroczystości wicedyrektor p. Anita Kaczówka-Węgrzyn przypomniała o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku!

czytaj więcej

2022-06-25

PODRĘCZNIKI DO RELIGII W ROKU SZKOLNYM 2022/23

Autor wszystkich podręczników – ks. Stanisław Łabendowicz
Wydawnictwo  Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Kl. I – BÓG NASZYM OJCEM
Kl. II – BÓG DAJE NAM SWOJEGO SYNA – JEZUSA  i ćwiczeniówka
Kl. III – JEZUS PRZYCHODZI DO NAS (NOWY)  i ćwiczeniówka
Kl. IV – JESTEM CHRZEŚCIJANINEM  i ćwiczeniówka
Kl. V – BÓG POSZUKUJE CZŁOWIEKA i ćwiczeniówka
Kl. VI – JEZUS CHRYSTUS NAS ZBAWIA   i ćwiczeniówka
Kl. VII – BÓG WSKAZUJE NAM DROGĘ (NOWY)  i ćwiczeniówka
Kl. VIII – ABY NIE USTAĆ W DRODZE   i ćwiczeniówka.

2022-06-20

Certyfikat projektu Lepsza Szkoła

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Lepsza Szkoła. Za systematycznie podejmowane działania szkoła uzyskała Certyfikat.
W ramach projektu mierzono poziom wiedzy i umiejętności uczniów za pomocą specjalistycznych narzędzi pomiaru dydaktycznego, analizowano również osiągnięcia uczniów i porównywano z wynikami pozostałych uczestników programu. 
Projekt realizowany był przez polonistów i matematyków.

2022-06-20

Projekt edukacyjny "Spotkania z Pasją"

Uczniom  w wieku szkolnym często brakuje przestrzeni do rozwoju swoich pasji. Zadaniem projektu "Spotkania z Pasją" organizowanego przez program społeczny PROJEKTOR, było pokazanie, że warto mieć i rozwijać zainteresowania.  Chcąc zmotywować uczniów do poszukiwania hobby, dać możliwość poznania nowych obszarów do działania, a przede wszystkim odkrywać i wzmacniać ich twórczy potencjał, postanowiliśmy wziąć udział w projekcie. Zadania projektowe polegały na uczestnictwie nauczycieli i uczniów w warsztatach online ze studentami-wolontariuszami, którzy zaprezentowali swoje pasje i zachęcili uczniów do praktycznych działań.  "Spotkania z Pasją" dały uczniom możliwość rozwijania umiejętności pracy w grupie oraz wspólnego podejmowania decyzji i dążenia do ustalonych celów. 

Magdalena Kotowska, Anita Kaczówka-Węgrzyn

czytaj więcej

2022-06-19

Nasz udział w Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej 2022

W bieżącym roku Uniwersytet Śląski w Katowicach zorganizował już po raz dziewiąty „Ogólnopolski Konkurs Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej”.
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat krystalografii i wzrostu kryształów w środowiskach szkolnych oraz ukazanie ważnej roli i znaczenia krystalografii w naukach przyrodniczych, technice i sztuce.
Profesor Jan Czochralski, światowej sławy polski uczony, wybitny wynalazca, metalurg, krystalograf, chemik jest uznany na świecie za prekursora rozwoju elektroniki. 

czytaj więcej

2022-06-19

Życzenia z okazji Dnia Ojca

Z okazji Dnia Ojca wszystkim Tatom składamy najlepsze życzenia.
Niech wszelkie starania kończą się sukcesami,
niech słońce zawsze przebija się między chmurami,

niech piękne chwile pomogą Wam cieszyć się życiem.

Życzymy wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń
i
zadowolenia ze swoich pociech.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PSP im. Jana Pawła II w Parznicach

2022-06-19

Dzień Rodziny

Dzień Rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Z tej okazji 14 czerwca  odbył się w naszej szkole Dzień Rodziny. Wydarzenie to połączyło dwa święta: Dzień Matki i Dzień Ojca. Podczas uroczystego przedstawienia dzieci z klas 1 - 3 zaprezentowały wspaniały, wypełniony okolicznościowymi wierszami, piosenkami i tańcami program artystyczny. Wręczyły najbliższym własnoręcznie wykonane prezenty.

Z okazji Dnia Rodziny życzymy Państwu dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z bycia rodzicem. Jak najwięcej ciepła, wspólnie spędzanego czasu oraz wzajemnej bliskości, czułości, zrozumienia i tolerancji.

Wychowawcy 

czytaj więcej

2022-06-19

Podsumowanie akcji ,,Odkręć się na innych!"

W bieżącym roku szkolnym zebraliśmy 854,89kg plastikowych nakrętek. Część zbiorów przekazaliśmy Krzysiowi, a część - za pośrednictwem Druhów Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali – Przemusiowi; obaj chłopcy są mieszkańcami gminy Kowala i ze względu na schorzenia potrzebują systematycznej i ciągłej pomocy medycznej.

Od początku naszej działalności mamy na koncie 8 ton!

Przez cały rok szkolny najwięcej nakrętek przyniósł uczeń klasy III Szymon Skórnicki –  58,49kg! Zgodnie z regulaminem akcji Szymon otrzyma nagrodę ufundowaną przez dyrektora szkoły - p. Jacka Jóźwiaka.
Na wyróżnienie zasługują:...

czytaj więcej

2022-06-15

Karta rowerowa

Według obowiązujących przepisów, osoby w wieku od 10. do 18. roku życia korzystające z roweru, powinny mieć kartę rowerową. Taki dokument to potwierdzenie, że jego posiadacz ma wiedzę i umiejętności techniczne pozwalające mu bezpiecznie i rozsądnie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły  odebrali kartę rowerową dnia 15 czerwca 2022 r. z rąk Dyrektora szkoły p. Jacka Jóźwiaka.
Jednak, aby uzyskać dokument musieli zdać egzamin teoretyczny, składający się z 25 zadań testowych. a następnie egzamin praktyczny, który odbył się  na sali gimnastycznej 6 czerwca 2022 r.

Gratulujemy uczniom uzyskania karty rowerowej, a tych którym się nie powiodło zapraszamy za rok.

Egzamin zorganizowała i przeprowadziła p. Marzanna Rusinowska, w części praktycznej pomocą służył p. Piotr Karwacki.

czytaj więcej

2022-06-12

Szkolny Dzień Owoców

10 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Dzień Owoców.
W tym dniu uczniowie sięgali po zdrowe przekąski w postaci owoców, które są źródłem cennych witamin i składników mineralnych potrzebnych do prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia.
Mamy nadzieję, że od dziś codzienne posiłki wzbogacone zostaną o kolorowe owoce, a uczniowie naszej szkoły będą umieli zadbać o prawidłową dietę, rezygnując z niezdrowych przekąsek.

 
2022-06-08

NA KRĘGIELNIĘ PRZYSZEDŁ CZAS…

7 czerwca 2022 roku uczniowie klasy VIII spędzili aktywnie czas w kręgielni. Pobyt w „Platinium” stanowił nagrodę dla MATEUSZA BŁĘDOWSKIEGO, który biorąc udział w XI Gminnym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Publiczną Szkołę im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach, okazał się najlepszym matematykiem w kategorii klas VII-VIII z terenu Gminy Kowala. Dzięki wygranej Mateusza koledzy i koleżanki z klasy świetnie się bawili, ustanawiając rekordy w zbijaniu kręgli, pod czujnym okiem wychowawczyni – Iwony Zielonki-Pyzary. 

czytaj więcej

2022-06-06

,,Słynne Budowle Krajów Anglojęzycznych"

6 czerwca odbył się w naszej szkole gminny konkurs językowo-plastyczny ,,Słynne Budowle Krajów Anglojęzycznych".
Zadaniem uczniów było nie tylko wykonanie prac plastycznych prezentujących ciekawe budowle krajów anglojęzycznych, ale również ustne zaprezentowanie swoich prac.  Wszystkie makiety oraz rysunki cechowały się wyjątkową pomysłowością, starannością i wiązały się z dużym nakładem pracy ze strony uczestników, dlatego Jury miało niezmiernie trudne zadanie. Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę zgodność z tematem, poprawność językową, oryginalność rozwiązań oraz samodzielność.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce - Jakub Sosnowski, PSP im. Janusza Korczaka w Kowali-Stępocinie
II miejsce - Oliwia Maciejewska, PSP im. Jana Pawła II w Parznicach  

czytaj więcej

2022-06-04

WĘDRÓWKA PO PODHALU I MIEŚCIE KRAKA…

W dniach 1 – 3 czerwca 2022 roku uczniowie z klasy ósmej wraz z opiekunami wybrali się na trzydniową wycieczkę do Zakopanego oraz stolicy Małopolski – Krakowa. Podczas eskapady zwiedzili wiele interesujących miejsc. Pierwszego dnia pobytu odwiedzili na Krzeptówkach Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej – miejsce kultu powstałego jako wotum za ocalenie Jana Pawła II z zamachu w 1981 roku. Na terenie obiektu sakralnego uczestnicy wyjazdu podziwiali również znajdującą się figurę Matki Boskiej z Fatimy – ofiarowanej przez kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

czytaj więcej

2022-06-03

IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA MŁODYCH TWÓRCÓW

IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA MŁODYCH TWÓRCÓW
"KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI - PATRON WAŻNYCH SPRAW"

30 maja 2022 roku w murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 w Radomiu odbyła się uroczysta gala wręczenie nagród zwycięzcom w ogólnopolskim konkursie. Podczas tegorocznej edycji zmagań konkursowych organizatorzy położyli nacisk na poszukiwanie autorytetów, którzy posiadali bądź posiadają wiedzę, charyzmę, cierpliwość i empatię. Uczestnicy konkursu mogli namalować lub opisać cenione przez siebie osoby.

Z dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły, biorąc udział w zmaganiach konkursowych, zdobyły premiowane miejsca.

 

czytaj więcej

2022-06-02

Ogólnopolski projek BE.ECO

W II semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy V wzięli udział w ogólnopolskim projekcie BE.ECO. Jest to projekt organizowany przez Fundację Digital University we współpracy z partnerem merytorycznym Who will save the planet. Projekt jest odpowiedzią na palące problemy naszej planety. 


W ramach projektu uczniowie wykonali szereg działań mających na celu poszerzenie wiedzy na temat ekologii  oraz kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, ich rodziców, kolegów oraz koleżanek. Podczas realizowania zadań projektowych wychowawca klasy - Magdalena Kotowska przeprowadziła lekcje na temat bioróżnorodności oraz segregacji  odpadów. Uczniowie brali udział w warsztatach z ekspertami, ogólnopolskim konkursie oraz turnieju wiedzy na temat ekologii. Podczas lekcji techniki, pod okiem p. Marzanny Rusinowskiej, uczniowie wykonali ekologiczne zabawki. Mamy nadzieję, że nasze działania wpłyną na zmianę nawyków oraz poszerzą świadomość społeczności szkolnej.

czytaj więcej

2022-05-31

Wycieczka na Dzień Dziecka

31 maja uczniowie klas: 4, 5, 6, 7 pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do kina Helios na film pt. ,,Za duży na bajki" oraz do kręgielni Split. Wyjazd był atrakcją związaną ze świętowaniem Dnia Dziecka.
 

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazała się fantastycznym sposobem relaksu, zacieśniania relacji koleżeńskich, śmiechu, zabawy.

czytaj więcej

2022-05-29

Dzień Dziecka

,,Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat..."  (Janusz Korczak).

Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wszystkim Uczniom - Dużym i Małym,
dużo uśmiechów, szczerych przyjaciół i pomyślności, która wypełni każdy Wasz dzień.
Niech w Waszych sercach zawsze gości miłość.


Żyjcie najpiękniej... jak umiecie...
 
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PSP im. Jana Pawła II w Parznicach

2022-05-28

95. Rocznica ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego” polskim hymnem narodowym

95 lat temu „Mazurek Dąbrowskiego” stał się oficjalnym hymnem narodowym Polski. W tym roku rocznica ta przypada w czasie szczególnym, ponieważ decyzją Sejmu RP rok 2022 ustanowiono Rokiem Józefa Wybickiego - autora słów hymnu. Bibliotekarki szkolne, chcąc upamiętnić to wydarzenie,  zorganizowały szkolny konkurs plastyczny.

Celem konkursu było promowanie wiedzy na temat polskiego dziedzictwa, kultury i historii oraz wartości patriotycznych, a także budzenie dumy z przynależności narodowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom z klas 1 - 8, którzy wzięli udział w konkursie, prezentując różnorodność prac plastycznych wykonanych ciekawymi technikami.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

czytaj więcej

2022-05-24

Życzenia dla Mam...

Wszystkim Mamom  z okazji Waszego Święta
życzymy spełnienia marzeń
i przeżywania samych radosnych chwil.

 

Dziękujemy Wam za mądrość i cierpliwość oraz za to,
że z największą troską prowadzicie dzieci przez życie.
Życzymy Wam zdrowia, dumy ze swoich pociech
oraz szczęścia i radości nie tylko w tym wyjątkowym dniu.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PSP im. Jana Pawła II w Parznicach

2022-05-24

Dla Ósmoklasistów...

Drodzy Ósmoklasiści!
 

Przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty.
Życzymy Wam -  Drodzy Uczniowie, aby lata nauki zaowocowały wysokimi wynikami egzaminu, które nie tylko spełnią Wasze oczekiwania, ale również otworzą drzwi do realizacji życiowych planów.

Powodzenia!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PSP im. Jana Pawła II w Parznicach

2022-05-24

Piknik Rodzinny

Starosta Radomski p. Waldemar Trelka i Wójt Gminy Kowala p. Dariusz Bulski zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 28 maja 2022r. w Kowali na stadionie sportowym - start godz. 14.00.

czytaj więcej

2022-05-22

„Przerwa z klasą” – innowacja pedagogiczna

Inspiracją do opracowania innowacji pt. „Przerwa z Klasą” stały się dla nas obserwacje zachowań dzieci podczas przerw międzylekcyjnych oraz rozmowy z nauczycielami dyżurującymi. Zauważyliśmy, że nasi uczniowie nie potrafią efektywnie wykorzystać czasu przeznaczonego na odpoczynek i regenerację. Ponadto dzieci w młodszym wieku szkolnym wykazują zwiększone zapotrzebowanie na ruch, co w przypadku przerw szkolnych nie zawsze jest możliwe do wykonania, ze względu chociażby na ich bezpieczeństwo. 
Innowacja jest realizowana w drugim semestrze, w czwartki podczas długiej przerwy międzylekcyjnej.

 

czytaj więcej

2022-05-19

Mistrz pięknego czytania 2022

Książki to najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”
Jan Rak

Maja Chruślak z kl. 6 i Oliwia Sulima z kl. 5 reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie ,,Mistrz pięknego czytania 2022" zorganizowanym przez PSP im. Orła Białego w Kończycach - Kolonii. 

W zmaganiach czytelniczych wzięło udział 12 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z gminy Kowala.
Maja i Oliwia bardzo ładnie zaprezentowały fragmenty prozy i zdobyły wyróżnienia.

Dziewczynkom serdecznie gratulujemy, a wszystkich  zachęcamy do czytania.

Uczennice przygotowywały się  do konkursu pod opieką polonistki p. W. Duralskiej. 

czytaj więcej

2022-05-19

Gala finałowa konkursu „Śladami Wandy Malczewskiej”

18 maja w Resursie Obywatelskiej w Radomiu odbyła się finałowa gala konkursu artystycznego ,,Śladami Wandy Malczewskiej”. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy o Wandzie Malczewskiej i umacnianie wśród uczniów patriotyzmu. Organizatorem konkursu był Mazowiecki Kurator Oświaty we współpracy z Łódzkim Kuratorem Oświaty i Śląskim Kuratorem Oświaty.
 

W zmaganiach artystycznych wzięli udział uczniowie ze 121 szkół z województw: mazowieckiego, łódzkiego i śląskiego. Nagrodzono 18 prac, przyznano 21 wyróżnień i 5 nagród specjalnych. Wydarzenie objął patronatem: Biskup Radomski, Minister Edukacji i Nauki oraz Wojewoda Mazowiecki.
 

Jest nam bardzo miło poinformować, iż uczennica naszej szkoły - Nikola Węgrzyn z klasy VI, otrzymała nagrodę specjalną za pracę plastyczną.
 

Nagrody i wyróżnienia wręczyli organizatorzy i fundatorzy,  m.in: p. Aurelia Michałowska- Mazowiecki Kurator Oświaty, ks. Biskup Piotr Turzyński, p. Sławomir Adamiec - Dyrektor Generalny w Ministerstwie Edukacji i Nauki, p. Waldemar Flajszer - Łódzki Kurator Oświaty, p. Cezary Jurkiewcz - Członek Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, a także przedstawiciele Arcybiskupa Łódzkiego, Posła na Sejm RP p. Marka Suskiego, Eurodeputowanego p. Zbigniewa Kuźmiuka i Wojewody Mazowieckiego.
 

czytaj więcej

2022-05-10

Święto Patrona Naszej Szkoły

17 maja 2006 r. nasza szkoła otrzymała imię Jana Pawła II. Data ta jest coroczną okazją do świętowania Dnia Patrona.
W poniedziałkowe przedpołudnie cała społeczność PSP w Parznicach zgromadziła się  na sali gimnastycznej, aby wspominać tamten pamiętny dzień i obejrzeć akademię przygotowaną przez uczniów i nauczycieli. Obok treści biograficznych Karola Wojtyły i pieśni tematycznych, klasy 1-3 i Tropiciele z przedszkola zaprezentowały się w swoich wokalno – tanecznych występach.
Delegacja uczniów z Panią Wicedyrektor złożyła kwiaty w Kąciku Patrona.
Mocno wierzymy, że Święty Jan Paweł II  patrzy z uśmiechem z Domu Naszego Ojca i błogosławi naszej szkolnej wspólnocie.

Uroczystość przygotowali: p. Joanna Bilska, p. Agnieszka  Piątek, ks. Dominik Idziak, p. Roman Danielewicz, p. Anna Żytkowska -Prus.

czytaj więcej

2022-05-05

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela Miłosierdzia Bożego to również  święto patronalne Caritas. W tym roku była obchodzona jako Dzień Dobra pod hasłem Miejsce, które jest domem”. Organizowane w tym dniu pikniki, prezentacje, kiermasze, pokazy, biegi i koncerty były okazją, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień.
 

Szkolne Koło Caritas w Parznicach również włączyło się w to dzieło.
 

Przy kościele uczniowie i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas obdarowywali domowymi wypiekami. Uzyskany dochód  w kwocie 1604,59 zł będzie przeznaczony na cele Caritas Diecezji Radomskiej. Piękna słoneczna pogoda umożliwiła nam wspólne rozmowy oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć.
 

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, udział w święcie Dnia Dobra oraz poświęcony czas i wspólną modlitwę.
 

W imieniu wszystkich potrzebujących składamy serdeczne  Bóg zapłać.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej