Archiwum Aktualności

2024-06-01

Dzień Dziecka

Wszystkim Dzieciom w Dniu Dziecka składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech każdy dzień dostarcza Wam wiele radości, niech spełnieniają się wszystkie Wasze marzenia, a każda chwila będzie wypełniona niezapomnianymi przygodami przeżywanymi w gronie prawdziwych przyjaciół. Życzymy Wam także, aby uśmiech i dobry humor towarzyszyły Wam każdgo dnia.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PSP im. Jana Pawła II w Parznicach

2024-05-29

Wycieczka do Warszawy

28 maja uczniowie klas 7 i 8 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Była to okazja do nauki i zabawy w jednym z najciekawszych miast Polski. Pierwszym punktem programu była wizyta w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie uczniowie mieli możliwość podziwiania wielu egzotycznych zwierząt, mogli dowiedzieć się ciekawostek o codziennym życiu mieszkańców zoo oraz o programach ochrony zagrożonych gatunków. Kolejnym przystankiem było Centrum Nauki Kopernik. To miejsce pełne interaktywnych eksponatów, które pozwalają na samodzielne eksperymentowanie i odkrywanie praw rządzących światem. 

czytaj więcej

2024-05-29

Konkurs matematyczno - plastyczny ,,Wiosenne cyfry"

W naszej szkole odbył się konkurs matematyczno - plastyczny ,,Wiosenne cyfry" przeznaczony dla uczniów z klas 1- 3. Dnia 28.05.24r.  wicedyrektor p. Anita Kaczówka - Węgrzyn wręczyła laureatom nagrody. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie tworzenia kompozycji plastycznych oraz rozwijanie zainteresowań uczniów technikami plastycznymi w nauce matematyki. 

Wyniki konkursu:
I miejsce: Nadia Łukomska kl. 2, Lena Sieczkowska kl. 2
II miejsce: Liliana Kawa kl. 1, Hanna Płokita kl. 2
III miejsce: Maria Swat kl. 1, Iga Wachnicka kl. 2.

czytaj więcej

2024-05-29

DZIEŃ RODZINY

Dzień Rodziny łączy ważne święta – Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Dzieci, aby podziękować swoim rodzicom za to, że są obecni w ich życiu, przygotowały piękny pokaz muzyczno-taneczny.  Zaproszeni na spotkanie rodzice mogli obejrzeć występy swoich dzieci, które z zaangażowaniem prezentowały się na scenie. Na początek wystąpili najmłodsi wychowankowie przedszkola, następnie uczniowie szkoły oraz rodzice, którzy zaskoczyli swoje pociechy piosenką Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”.

Wszyscy dali prawdziwy  wokalno-taneczny popis, wywołując gromkie brawa publiczności. Obecni rodzice nie kryli zachwytu i radości. Dziewczynki i chłopcy byli, jak zwykle, doskonali. Nie zabrakło pięknych, własnoręcznie wykonanych prezentów dla rodziców.          

czytaj więcej

2024-05-24

Gminny Dzień Dziecka oraz Akcja Poboru Krwi

Zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka oraz akcję poboru krwi - Mobilny Ambulans. 

Termin: 2 czerwca 

Godzina: 13:30

Miejsce: stadion sportowy w Kowali-Stępocinie.

Serdecznie zapraszamy!!!

czytaj więcej

2024-05-24

Sukcesy w ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpus

Z przyjemnością ogłaszamy, że dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało dyplomy laureatów ogólnopolskiej olimpiady Olimpus w kategorii "język angielski". Uczeń klasy 4, Oskar Śledź, zajął VII miejsce, natomiast uczennica klasy 7, Karolina Jakubiak, uplasowała się na IX pozycji.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj więcej

2024-05-23

Życzenia dla Mam...

,,Ona mi pierwsza pokazała księżyc
i pierwszy śnieg na świerkach,
i pierwszy deszcz..."
 K. I. Gałczyński „Spotkanie z matką”

Wszystkim Mamom  z okazji Waszego Święta
życzymy spełnienia marzeń
i przeżywania samych radosnych chwil.

Dziękujemy Wam za mądrość i cierpliwość oraz za to,
że z największą troską prowadzicie dzieci przez życie.
Życzymy Wam zdrowia, dumy ze swoich pociech
oraz szczęścia i radości nie tylko w tym wyjątkowym dniu.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PSP im. Jana Pawła II w Parznicach

2024-05-23

Sukcesy polonistyczne

23 maja uczennice klasy 8: Maja Chruślak i Matylda Kaźmierczak, reprezentowały naszą szkołę, biorąc udział w Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej zorganizowanej w PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym. Do zmagań polonistycznych stanęli uczniowie z czterech szkół z gminy Kowala. Każdy uczestnik indywidualnie rozwiązywał test. Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze uczennice zajęły ex aequo II miejsce.

Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych...

czytaj więcej

2024-05-23

Challenge dla Stasia Zielińskiego

W środę 22 maja o godz. 10.45 cała społeczność naszej szkoły ubrana w białe koszulki i żółte chusty wzięła udział w challenge'u dla Stasia Zielińskiego. Wszyscy wykonali po dziesięć przysiadów, a następnie udali się do szkoły, gdzie czekały słodkości przygotowane przez naszych wolontariuszy. Fundusze uzyskane ze sprzedaży łakoci oraz ze zbiórki  do puszek zostały przeznaczone Stasiowi na zakup bardzo drogiego leku. 

Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w zbiórce na lek dla Stasia. Podczas kiermaszu zebraliśmy 680zł, a w puszce było 891,50zł, co w sumie daje kwotę 1571,50 zł. Jesteście super!!!

Koordynatorki akcji: p.  Agnieszka Piątek i  p. Renata Szymańska.

czytaj więcej

2024-05-23

Karta rowerowa

Według obowiązujących przepisów osoby w wieku od 10. do 18. roku życia korzystające z roweru powinny posiadać kartę rowerową. Taki dokument to potwierdzenie, że jego właściciel ma wiedzę i umiejętności techniczne pozwalające mu bezpiecznie i rozsądnie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Nasi czwartoklasiści  odebrali kartę rowerową dnia 23 maja 2024 r. z rąk Dyrektora szkoły p. Jacka Jóźwiaka.
Jednak, aby uzyskać dokument musieli zdać egzamin teoretyczny, składający się z 25 zadań testowych, a następnie egzamin praktyczny, który odbył się 09 maja 2024r.
Celem egzaminu było: popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze, popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Egzamin zorganizowała i przeprowadziła p. Marzanna Rusinowska.

czytaj więcej

2024-05-22

Gminny konkurs plastyczny ,,Mali artyści"

22 maja przedstawiciele klas 0-3 wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym ,,Mali artyści" zorganizowanym przez PSP w Młodocinie Mniejszym. Oddział przedszkolny reprezentowała Iga Górecka, klasę 1 - Iga Mucha, klasę 2 - Lara Vanescan, natomiast klasę 3 - Maja Kwiecień. Wszystkie uczestniczki otrzymały wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej

2024-05-22

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,Polscy poeci dzieciom"

21 maja przedstawiciele klas I-III wzięli udział w gminnym konkursie recytatorskim zorganizowanym przez PSP w Mazowszanach pt. ,,Polscy poeci dzieciom". Lena Sieczkowska - uczennica kl. 2, zajęła III miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

czytaj więcej

2024-05-18

WĘDRÓWKA PO ZIEMI KŁODZKIEJ I PRASKIM BRUKU…

W dniach 14 – 17 maja 2024 roku uczniowie z klasy IV, V i VI wraz z opiekunami wybrali się na czterodniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej oraz stolicy Czech. Podczas eskapady zwiedzili wiele interesujących miejsc. Pierwszego dnia pobytu obejrzeli „Panoramę Racławicką” w Oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Potem, będąc „Detektywami Historii Wrocławia”, wzięli udział w zwiedzaniu miasta, gdzie poznali jego historię oraz wiele ciekawych zabytków. Kolejnego dnia pobytu młodzi adepci turystyki udali się do Dusznik Zdroju, w których zwiedzali Muzeum Papiernictwa. Przebywając w siedemnastowiecznym budynku muzealnym, poznali historię papieru, dowiedzieli się także, jak powstaje papier czerpany, papier ze znakiem wodnym czy papiery artystyczne. Ponadto sami mogli poczuć się jak mistrz papiernictwa, gdy tworzyli swoje unikatowe kartki. 

czytaj więcej

2024-05-16

Dzień Rodziny

Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna PSP im. Jana Pawła II w Parznicach
zapraszają rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 na Dzień Rodziny, który odbędzie się 24 maja 2024r. w godzinach 9:30 - 13:30.

Zapraszamy!

 

czytaj więcej

2024-05-14

Życzenia dla ósmoklasistów...

Drodzy Ósmoklasiści!

Życzymy Wam powodzenia na egzaminie oraz wiary we własne możliwości.
Trzymamy kciuki za oryginalne prace i trafne odpowiedzi.
Niech uzyskane przez Was wyniki będą jak najlepsze i otworzą przed Wami nowe horyzonty,
pozwolą realizować pasje i staną się fundamentem przyszłych sukcesów...

Powodzenia!
Dyrekcja i  Grono Pedagogiczne PSP im. Jana Pawła II w Parznicach 

2024-05-08

Akcja - Sprzątanie Świata

„Zostań przyjacielem Ziemi, by życie na lepsze zmienić!”

8 maja uczniowie klas I-VIII, zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki, po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej pod hasłem ,,Sprzątanie Świata". Młodsi porządkowali teren wokół szkoły, starsi - las. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były widoczne. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał wychowankom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

czytaj więcej

2024-05-06

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni 3 maja 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, znanej jako Konstytucja 3 Maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie, ustawa zasadnicza, czyli nadrzędny akt prawny określający zasady działania państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.

czytaj więcej

2024-05-06

Warsztaty z PROJEKTOREM

Już po raz trzeci odbyły się w naszej szkole warsztaty z wolontariuszami w ramach projektu społecznego PROJEKTOR. Program PROJEKTOR to ogólnopolski program społeczny działający od 2005 r. Głównym celem Programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży mieszkających na wsi i w małych miastach. W ramach Programu studenci-wolontariusze prowadzą zajęcia edukacyjne dla uczniów, wzmacniając w nich wrażliwość społeczną, umiejętność współpracy w grupie, samodzielność w definiowaniu problemów i tworzeniu rozwiązań oraz odwagę do realizacji własnych pomysłów. Głównymi zagadnieniami spotkań wolontariuszy z uczniami klasy 7 były aktywność społeczna oraz ochrona planety. Udział w projekcie rozwija postawę prospołeczną i kompetencje miękkie uczniów, takie jak kreatywność, komunikacja, kooperacja i krytyczne myślenie. Spotkania z wolontariuszami stwarzają również okazję do integracji zespołu klasowego.

czytaj więcej

2024-04-25

TEATRZYK LALKOWY W KLASIE V

Uczniowie klasy piątej w ramach lekcji języka polskiego zaprezentowali efekty projektowych działań. Piątoklasiści podzieleni na duety przygotowali własną interpretację wybranej bajki Ignacego Krasickiego. Wcześniej uczniowie dokonali przekładu intersemiotycznego poprzez napisanie scenariusza epickiego utworu z zachowaniem pierwotnego przesłania tekstu. Zadbali także o przygotowanie lalek i scenografii, które dopełniały zaprezentowaną na szkolnej scenie historię zawartą w dziele oświeceniowego bajkopisarza. Po zakończonej prezentacji młodzi adepci sztuki teatralnej wraz z nauczycielką języka polskiego dokonali analizy i oceny przedstawienia oraz działań związanych z realizacją projektu.

czytaj więcej

2024-04-25

Gminny Konkurs Recytatorski poezji i piosenki obcojęzycznej – uczennice naszej szkoły na podium...

24 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Piosenki Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Chruśniak - kl. 8, Matylda Kaźmierczak - kl. 8, Karolina Jakubiak - kl. 7, Nadia Załęcka - kl. 7, Hanna Skorża - kl. 6. Uczennice wykazały się wspaniałym wykonaniem utworów muzycznych i literackich. Maja Chruślak oraz Karolina Jakubiak zajęły I miejsce w kategorii piosenka anglojęzyczna, natomiast Nadia Załęcka zajęła III miejsce w kategorii poezja anglojęzyczna. Dziękujemy za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowania do konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj więcej

2024-04-24

LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO KLASY I

Lista dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Parznicach na rok szkolny 2024/2025 znajduje się w zakładce Rodzice/Rekrutacja.

2024-04-20

XIX Rajd Europejski - 19 kwietnia 2024r.

Celem rajdu było ukazanie i promowanie zabytków i pomników przyrody gminy Kowala – Stępocina, popularyzacja czynnych form wypoczynku oraz działalności Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wśród uczestników rajdu. Ponadto położono nacisk na kształtowanie nawyków prawidłowego poruszania się po drogach publicznych, umacnianie serdecznych więzi koleżeńskich między turystami oraz mieszkańcami powiatu, a także utrwalanie wiedzy o Unii Europejskiej.

W imprezie uczestniczyło 300 uczniów i opiekunów z 12 szkół z terenu powiatu radomskiego – szkoły podstawowe reprezentowali uczniowie z Bardzic, Kończyc-Kolonii, Lesiowa, Makowca, Młodocina Mniejszego, Mazowszan, Polan, Sławna, Zalesic, a także szkoła nr 32 z Radomia oraz przedstawiciele klasy V i VI szkoły w Parznicach; reprezentantem szkół ponadpodstawowych były uczennice z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy.

czytaj więcej

2024-04-19

Z ortografią za pan brat!

18 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Kończycach-Kolonii odbył się XX Gminny Konkurs Ortograficzny „Z ortografią za pan brat”. Naszą placówkę reprezentowała uczennica kl. III - Ola Sroka oraz uczennica kl. II - Nadia Zięba. Z przyjemnością informujemy, że Nadia Zięba zdobyła 2 miejsce i została wicemistrzem ortografii. Gratulujemy.

czytaj więcej

2024-04-16

Finał konkursu ,, Mój Kościół – moja Parafia”

Ponad 2,5 tys. prac z ok. 100 szkół z diecezji radomskiej zostało zgłoszonych do konkursu plastycznego ,, Mój Kościół – moja Parafia”. Finał konkursu odbył się 15 kwietnia w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Organizatorem był Wydział Katechetyczny Diecezji Radomskiej. Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że w kategorii klasy 1-3 uczennica naszej szkoły - Nadia Zięba, zdobyła drugie miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej

2024-04-15

Narodowe Święto Chrztu Polski

Narodowe Święto Chrztu Polski ustanowione zostało przez Sejm RP 22 lutego 2019 roku. Chrzest Mieszka I i całego jego dworu odbył się prawdopodobnie w Wielką Sobotę 966 roku, przypadającą wówczas na 14 kwietnia. Przyjęcie chrztu przez księcia Polan, uważane jest za początek chrystianizacji Polski oraz symboliczny początek państwa polskiego i polskiego Kościoła katolickiego. Wydarzenie to miało ogromny wpływ na rozwój polityczny, kulturalny i społeczny kraju.
W ramach obchodów święta w naszej szkole odbył się konkurs, który miał na celu promowanie wiedzy historycznej wśród uczniów.  W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z klas IV - VI. 

czytaj więcej

2024-04-14

Mamy wielu utalentowanych uczniów...

12 kwietnia w PSP nr 4 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu odbył się XVII Przegląd Twórczości Młodzieżowej ,,Pasterz i Ojciec" pod patronatem Jego Ekscelencji księdza biskupa Marka Solarczyka i Mazowieckiego Kuratora  Oświaty. W konkursie wzięło udział przeszło stu uczniów z wielu szkół radomskich i innych gmin z powiatu radomskiego. Z wielką przyjemnością informujemy, iż nasi uczniowie wykazali się różnorodnymi zdolnościami, a także umiejętnościami i zdobyli wiele wysokich miejsc oraz wyróżnień:

- w kategorii multimedialnej:
I miejsce - Anna Maciejewska kl. 6,
II miejsce - Nikola Włodarczyk kl. 6,

- w kategorii literackiej:
I miejsce – Magdalena Kicior kl. 5,
II miejsce – Zuzanna Jakubowska kl. 6,
III miejsce – Nikola Włodarczyk kl. 6,

- w kategorii wiedzy o Janie Pawle II:
I miejsce - Aleksandra Brusik kl. 7,
wyróżnienie - Aleksandra Ziętek kl. 7,
 

czytaj więcej

2024-04-14

O LEKTURZE SZKOLNEJ CIEKAWIE OPOWIEDZIANE… - KONKURSOWE WIADOMOŚCI

Dnia 11 kwietnia bieżącego roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali odbyło się oficjalne podsumowanie VI Gminnego Konkursu Czytelniczego Booktalking – zaprezentuj książkę z zestawu lektur szkolnych. W zmaganiach czytelniczych wzięło udział pięć szkół podstawowych z terenu gminy Kowala-Stępocina, zaś uczniowie mogli zaprezentować swoje preferencje czytelnicze w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 4-6 i klasy 7-8.

czytaj więcej

2024-04-14

A piłka wciąż w grze...

11 kwietnia w PSP im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach odbył się Gminny Turniej  w Piłce  Nożnej. W zawodach uczestniczyły wszystkie szkoły z gminy Kowala. Drużyny podzielone były na dwie grupy wiekowe: klasy IV – VI  i VII - VIII. Nasi uczniowie, po trudnej i bardzo wymagającej grze, zajęli III miejsce!
Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.  

czytaj więcej

2024-04-09

Pierwsze miejsce na podium w recytacji...

9 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach odbył się V Gminny Konkurs Literacko-Recytatorski „Z literaturą na Ty – humor w poezji i prozie”. Udział w wydarzeniu wzięło pięć szkół z terenu gminy Kowala. Naszą placówkę reprezentowały uczennice z kl. 7 - Nadia Załęcka w kategorii poezja oraz Oliwia Sulima  w kategorii proza. Uczennice wykazały się wspaniałą interpretacją przygotowanych tekstów, a Oliwia za występ zdobyła I miejsce.

Gratulujemy uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej