Caritas

TAK SIĘ ZACZĘŁO…

W roku szkolnym 2013/2014 w naszej szkole (wówczas gimnazjum) rozpoczęło swoją działalność Szkolne Koło Caritas.  Opiekunami SKC były panie: Krystyna Ryciak, Anita Kaczówka-Węgrzyn, Ewa Marczewska, Justyna Jagiełło.  17 października  2013r. na spotkaniu zorganizowanym przez Caritas Diecezji Radomskiej w Wyższym Seminarium Duchownym zostały przekazane koszulki dla wolontariuszy, wręczono im legitymacje członkowski oraz  materiały z propozycjami akcji, w realizację których można się włączyć.  

Obecnie opiekunką Szkolnego Koła Caritas jest pani Agnieszka Piątek.

Od roku szkolnego 2019/2020 Caritas połączyło swoją działalność z pracą Wolontariatu.

 


ROK SZKOLNY 2023/2024


AKCJA CHARYTATYWNA - ,,SZKOŁA SZKOLE''

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji charytatywnej ,,Szkoła Szkole", której celem jest poprawa jakości edukacji w szkołach w Syrii i Libanie. W ramach akcji zebraliśmy bardzo dużo artykułów szkolnych, które posłużą uczniom w trudnej sytuacji materialnej. 

Zbiórka została zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu w porozumieniu z Caritas Diecezji Radomskiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc potrzebującym.

Magdalena Kotowska, Agnieszka Woźniak

 

AKCJA KUBEK - ZBIÓRKA NA RZECZ OSÓB W KRYZYSIE BEZDOMNOŚCI

Okres jesienno - zimowy to bardzo trudny czas dla tych, którzy przebywają na co dzień na ulicy, w pustostanach, opuszczonych altankach działkowych i piwnicach. 

Taka sytuacja wiąże się często z ryzykiem wychłodzenia oraz pogorszenia stanu zdrowia i życia. Aby temu zapobiec, włączyliśmy się w akcję KUBEK na rzecz radomian będących w kryzysie bezdomności.

Streetworkerzy Caritas są osobami, które na co dzień pracują z bezdomnymi. Jesienią i zimą starają się namówić ich do zmiany swojego stylu życia i zachęcić do spędzenia nocy w domu dla osób bezdomnych. Przyjście z kubkiem kawy, herbaty lub gorącej czekolady pomaga przełamać bariery nieufności i rozpocząć rozmowę na temat tego, co wydarzyło się w ich życiu, że stracili  dach nad głową...
Uczniowie biorący udział w tym przedsięwzięciu otrzymali dodatnie punkty zachowania.
Dziękujemy wszystkim za podzielenie się ,,ciepłem" z innymi…

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA SŁODYCZY

Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu w PSP w Parznicach zorganizował świąteczną akcję charytatywną, której celem była zbiórka słodyczy w celu przygotowania paczek dla osób z niepełnosprawnością z terenu Gminy Kowala. Inicjatorem akcji było Radomskie Stowarzyszenie Paralotniowe w Mazowszanach, KGW „Ludowianki” oraz KGW „Trablice”.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w powyższe akcje, serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy: ,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI - PODZIĘKOWANIA 

,,Kto dzieli się chlebem z innymi,
Ten dzieli się swoim sercem...".

Dziękujemy wszystkim uczniom, przedszkolakom i rodzicom za udział w zbiórce żywności. Artykuły spożywcze zostały przekazane Caritas Diecezji Radomskiej.

  

 


ROK SZKOLNY 2022/2023


 

"TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW"

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji ,,Tornister pełen uśmiechów", której celem było skompletowanie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci diecezji radomskiej. Przekazane przez uczniów artykuły w najbliższym czasie trafią do dzieci potrzebujących pomocy. 
  Dziękujemy za zaangażowanie. 
   

 

 

PAKA DLA PSIAKA I KOCIAKA

W październiku bieżącego roku szkolnego Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Wolontariatem oraz uczniami i wychowawcami klas IV i V zorganizowali na terenie szkoły akcję charytatywną, której celem była zbiórka darów dla Ośrodka adopcyjnego dla zwierząt w Wierzbicy. Każdy, komu nie był obcy los czworonogów, przyniósł dary, na które składały się m.in. różnego rodzaju karmy, żwirek, koce czy prześcieradła.
Koordynatorzy działań pragną podziękować wszystkim biorącym udział w przedsięwzięciu. Dziękując, pragniemy podkreślić, że wśród społeczności szkolnej jest tak wiele wrażliwych osób, które nie pozostają  obojętne na los bezdomnych psiaków i kociaków.
Koordynatorzy akcji uczniowie klas IV i V wraz z wychowawczyniami.

 

"ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ"

Tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom nosi hasło ,,Świeca, która tworzy polską Wigilię". Poprzez zakup świec można wspomóc dzieci oraz rodziny w Ukrainie. Świeca Caritas od 29 lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wigilii w Polsce. W tym roku Caritas Diecezji Radomskiej przygotowała około 60 tys. świec. Każda złotówka ze sprzedaży jest przeznaczana na pomoc dzieciom, tj.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej