Rok szkolny 2020/2021 Kronika/Konkursy

 

Konkurs Biblioteczny

"Taką zakładkę warto mieć…” – takie hasło przewodnie przyświecało zmaganiom konkursowym, które zostały przeprowadzone w październiku w ramach obchodów międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych. Konkurs był adresowany do najmłodszych czytelników szkoły. Bibliotekarki, promując czytanie oraz przybliżając działalność szkolnej biblioteki, ogłosiły wśród dziewcząt i chłopców z klas I – IV konkurs polegający na wykonaniu w dowolnej technice zakładki do książek. Konkurs cieszył się popularnością wśród uczniów – łącznie napłynęło 27 zakładek, zarówno w wersji papierowej, jak i on-line. Dziecięce prace zostały wykonane w sposób niezwykły i barwny.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Aleksandra Błędowska kl. 2 / Magdalena Idzikowska kl. 2
II miejsce – Lena Bogacz kl. 1 / Klaudia Kilianek kl. 4
III miejsce – Karina Król kl. 1 / Magdalena Kicior kl. 2

Spośród uczestników biorących udział w zmaganiach konkursowych jury przyznało trzy wyróżnienia:
Marcelina Górecka kl. 2
Kamila Gutkowska kl. 1
Wiktor Węgrzyn kl. 2 

Organizatorki: Jadwiga Kwiecień, Iwona Zielonka Pyzara.

 

,,Karta ze Świąt"- Powiatowy Konkurs Plastyczny

Idealne święta to takie, gdzie przy stole wigilijnym, suto zastawionym, zasiada cała rodzina, a wnętrze mieszkania zdobi pięknie ubrana choinka, pod którą znajdują się prezenty dla wszystkich. W takim dniu czuje się atmosferę radości i spokoju, w której panuje poczucie pogody i bezpieczeństwa, nikt nie jest samotny lub odepchnięty.

Taką piękną atmosferę naszych polskich świąt Bożego Narodzenia przedstawili uczniowie klasy 5 i 6, którzy dzięki motywacji i wsparciu wychowawczyń wykonali prace i wzięli udział w powiatowym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Dom Kultury ,,Borki" w Radomiu.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 6 - Magdalena Woźniak, zdobyła wyróżnienie.

Magdalenie gratulujemy sukcesu, a wszystkim życzymy właśnie takiej miłej, ciepłej, rodzinnej atmosfery podczas Bożego Narodzenia.

Organizatorki: Wioletta Duralska, Marzanna Rusinowska

 

 

"Życzenia z okazji Dnia Kobiet z cytatem”

Konkurs polegał na zredagowaniu oryginalnych, wymyślonych przez siebie życzeń z okazji Dnia Kobiet, które poprzedzić miał cytat (podany wraz z jego autorem) nawiązujący do święta obchodzonego przez Panie 8 marca.

Zwycięzcy w poszczególnych klasach:
klasa 4:
I miejsce Klaudia Kilianek
II miejsce Bartłomiej Glegoła
III miejsce Kacper Sadownik

klasa 5:
wyróżnienia: Emilia Brusik, Damian Dujka

klasa 6:
I miejsce Nikodem Sieczka
II miejsce Alan Król
III miejsce Patryk Jakubiak.

Organizatorka: Wioletta Duralska

 

Konkurs plastyczny ,,Krzyż znakiem nadziei i miłości"

 Wyróżnione prace uczniów:

Kategoria kl. IV – VIII
Miejsce I : Sebastian Kruciński kl. 7
Wyróżnienie : Klaudia Kilianek  kl. 4

Kategoria kl. I – III
Miejsce I: Damian Bukowski  kl. 2

Wyróżnienia:
Lena Bogacz kl. 1
Maja Pawlak kl.1
Aleksandra Błędowska kl. 2
Marcel Borkowski kl. 2
Antoni Lipiec  kl. 2

Kategoria oddziały przedszkolne
Miejsce 1: Nadia Zięba ( Tropiciele)

Organizatorki: p. A. Piątek i p. M. Masełek

 

 

„Mistrz Poprawnej Polszczyzny”

W bieżącym semestrze, chcąc uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, odbyły się w szkole po raz czwarty zmagania konkursowe, które miały na celu promowanie poprawnej polszczyzny wśród uczniów. W przedsięwzięciu mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie z klas IV – VIII, którzy mieli za zadanie napisać opowiadanie o miłości lub przyjaźni na podstawie wybranej lektury obowiązkowej. W ten sposób organizatorzy zadbali o promocję pozycji książkowych uwzględnionych w podstawie programowej języka polskiego.  Zmagania konkursowe przeprowadzono w formie online w dwóch kategoriach wiekowych, a jury postanowiło nagrodzić następujące osoby, przyznając im Tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny:

Małgorzatę Budzyńską – uczennicę klasy VII

Oliwię Maciejewską – uczennicę klasy VII

Jakuba Wesołowskiego – ucznia klasy IV

Bibliotekarze Szkolni

 

Konkurs "Dzień Ziemi"

W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV- VII. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu trzech zadań proekologicznych i udokumentowaniu ich cyfrowo.  Działania te,  były dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw, ale też uświadamiania o problemach, które wiążą się ze zmianą klimatu. 
Wszyscy uczniowie, którzy przesłali zdjęcia nagrodzeni zostali punktami pozytywnymi zachowania, a autorzy najciekawszych prac ocenami celującymi z biologii.

Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce - Alicja Makowska, kl. VII
II miejsce: Maja Chruślak, kl. V
III miejsce: Klaudia Kiljanek, Kacper Sadownik, kl. IV.

Organizator: Marzanna Rusinowska

 
 
 
Konkurs "EKO-moda"
 
W konkursie „EKO moda”, brali udział uczniowie klas I-III .
Zadaniem uczestników było przygotowanie elementu ubioru lub kreacji z wykorzystaniem surowców wtórnych, odpadów przeznaczonych do recyklingu oraz innych naturalnych, ekologicznych materiałów. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i aktywności uczniów, ale również propagowanie prawidłowych postaw ekologicznych, podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz nabywanie umiejętności selektywnej zbiórki odpadów. Jury konkursowe zostało zaskoczone ilością doskonałych pomysłów na kreacje i jakością ich wykonania.
 
Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce: Nikola Włodarczyk kl.3
II miejsce: Marcelina Górecka kl.2
III miejsca: Dawid Kozicki kl.1
 
Wyróżnienia:
- Anna Maciejewska kl.3
- Patryk Gębski kl.1
- Kuba Sadownik kl.1
 
 
 

 230. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - szkolny konkurs plastyczny

 Święto Narodowe Trzeciego Maja to polskie święto państwowe obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku. Sejm RP ustanowił   rok 2021 ROKIEM KONSTYTUCJI 3 MAJA, która „stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych”.

Bibliotekarki szkolne, chcąc upamiętnić powstanie pierwszej w Europie i drugiej na świecie Ustawy Rządowej, zorganizowały szkolny konkurs plastyczny...

Celem konkursu było uczczenie roku Konstytucji 3 Maja, promowanie wiedzy na temat polskiego dziedzictwa, kultury i historii oraz wartości patriotycznych, a także budzenie dumy z przynależności narodowej.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce – Matylda Kaźmierczak, kl. 5
II miejsce – Oliwia Maciejewska, kl. 7
III miejsce – Gabriela Sulima, kl. 4

Wyróżnienia:
Kacper Sadownik, kl. 4
Jakub Kowalczyk, kl. 6
Alan Król, kl. 6


 

Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 05.05.2021r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach odbył się Gminny Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Alicja Makowska (uczennica klasy 7) i Jakub Kowalczyk (uczeń klasy 6). Alicja zaprezentowała wiersz R. Doe  ,,The strongest girl I ever knew", natomiast Jakub - A. F. Brown ,,Friends".

 

 

 

 

 Konkurs biblioteczny  „Jej portret - ulubiona bohaterka literacka” 

Konkurs skierowany był do uczniów z klas 1 – 3. Komisja konkursowa, oceniając prace plastyczne, wzięła pod uwagę pomysłowość, kompozycję oraz estetykę wykonania plakatów.

A oto lista laureatów:

I miejsce – Anna Maciejewska, kl. 3
II miejsce – Marcel Borkowski, kl. 2
III miejsce – Nikola Włodarczyk, kl. 3

Wyróżnienia:

Magdalena Kicior, kl. 2
Jakub Piątek, kl. 1
Wesołowski Adam, kl. 1

Organizatorki: Jadwiga Kwiecień, Iwona Zielonka Pyzara.

 

"Słynne Budowle Krajów Anglojęzycznych"
8 czerwca rozstrzygnięto w naszej szkole gminny konkurs językowo-plastyczny ,,Słynne Budowle Krajów Anglojęzycznych". Tematyka prac obejmowała znane obiekty historyczne lub współczesne z krajów anglojęzycznych. Większość prac stanowiły makiety, ale były również piękne rysunki. Uczniowie wykonali prace prezentujące między innymi: CN Tower, Golden Gate Bridge, Big Ben, London Eye, Broadway Tower czy Tower Bridge. Wszystkie prace wyróżniały się kreatywnym podejściem do tematu, estetyką oraz walorami językowymi zaprezentowanymi w załączonym do prac opisie budowli w języku angielskim. 

Laureaci:
I miejsce - Jakub Sosnowski (uczeń PSP w Kowali - Tower Bridge)
II miejsce - Oliwia Maciejewska (uczennica naszej szkoły - panorama centrum Londynu)
III miejsce - Emilia Kutkowska (uczennica PSP w Mazowszanach - 1 World Trade Center, Freedom Tower).


Wyróżnienia:
Sebastian Kruciński (uczeń naszej szkoły)
Karol Kwiatkowski (uczeń z PSP w Mazowszanach - London Eye).

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej