Projekt "Utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Kowala" Aktualności

Projekt "Utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Kowala" 2020-05-06

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Parznicach realizuje projekt "Utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Kowala" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej X Edukacja dla rozwoju, Działania 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałania 10.01.04 Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Celem głównym projektu jest zwiększenie liczby miejsc wychowania przedszkolnego oraz podniesienie kompetencji wychowawców przedszkola przy Publicznej Szkole Podstawowej w Parznicach oraz poprawa jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Kowala.

Cele szczegółowe:

1. Utworzenie i funkcjonowanie 60 nowych miejsc wychowania przedszkolnego;
  2. Rozszerzenie oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia;
  3. Podniesienie kompetencji zawodowych nowo zatrudnionych nauczycieli;
  4. Doposażenie placówki w pomoce dydaktyczne.