Aktualności

2024-05-24

Gminny Dzień Dziecka oraz Akcja Poboru Krwi

Zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka oraz akcję poboru krwi - Mobilny Ambulans. 

Termin: 2 czerwca 

Godzina: 13:30

Miejsce: stadion sportowy w Kowali-Stępocinie.

Serdecznie zapraszamy!!!

czytaj więcej

2024-05-24

Sukcesy w ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpus

Z przyjemnością ogłaszamy, że dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało dyplomy laureatów ogólnopolskiej olimpiady Olimpus w kategorii "język angielski". Uczeń klasy 4, Oskar Śledź, zajął VII miejsce, natomiast uczennica klasy 7, Karolina Jakubiak, uplasowała się na IX pozycji.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

czytaj więcej

2024-05-23

Życzenia dla Mam...

,,Ona mi pierwsza pokazała księżyc
i pierwszy śnieg na świerkach,
i pierwszy deszcz..."
 K. I. Gałczyński „Spotkanie z matką”

Wszystkim Mamom  z okazji Waszego Święta
życzymy spełnienia marzeń
i przeżywania samych radosnych chwil.

Dziękujemy Wam za mądrość i cierpliwość oraz za to,
że z największą troską prowadzicie dzieci przez życie.
Życzymy Wam zdrowia, dumy ze swoich pociech
oraz szczęścia i radości nie tylko w tym wyjątkowym dniu.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PSP im. Jana Pawła II w Parznicach

2024-05-23

Sukcesy polonistyczne

23 maja uczennice klasy 8: Maja Chruślak i Matylda Kaźmierczek, reprezentowały naszą szkołę, biorąc udział w Gminnej Olimpiadzie Polonistycznej zorganizowanej w PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym. Do zmagań polonistycznych stanęli uczniowie z czterech szkół z gminy Kowala. Każdy uczestnik indywidualnie rozwiązywał test. Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze uczennice zajęły ex aequo II miejsce.

Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych...

czytaj więcej

2024-05-23

Challenge dla Stasia Zielińskiego

W środę 22 maja o godz. 10.45 cała społeczność naszej szkoły ubrana w białe koszulki i żółte chusty wzięła udział w challenge'u dla Stasia Zielińskiego. Wszyscy wykonali po dziesięć przysiadów, a następnie udali się do szkoły, gdzie czekały słodkości przygotowane przez naszych wolontariuszy. Fundusze uzyskane ze sprzedaży łakoci oraz ze zbiórki  do puszek zostały przeznaczone Stasiowi na zakup bardzo drogiego leku. 

Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w zbiórce na lek dla Stasia. Podczas kiermaszu zebraliśmy 680zł, a w puszce było 891,50zł, co w sumie daje kwotę 1571,50 zł. Jesteście super!!!

Koordynatorki akcji: p.  A. Piątek i  p. R. Szymańska.

czytaj więcej

2024-05-23

Karta rowerowa

Według obowiązujących przepisów osoby w wieku od 10. do 18. roku życia korzystające z roweru powinny posiadać kartę rowerową. Taki dokument to potwierdzenie, że jego właściciel ma wiedzę i umiejętności techniczne pozwalające mu bezpiecznie i rozsądnie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Nasi czwartoklasiści  odebrali kartę rowerową dnia 23 maja 2024 r. z rąk Dyrektora szkoły p. Jacka Jóźwiaka.
Jednak, aby uzyskać dokument musieli zdać egzamin teoretyczny, składający się z 25 zadań testowych, a następnie egzamin praktyczny, który odbył się 09 maja 2024r.
Celem egzaminu było: popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze, popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Egzamin zorganizowała i przeprowadziła p. Marzanna Rusinowska.

czytaj więcej

2024-05-22

Gminny konkurs plastyczny ,,Mali artyści"

22 maja przedstawiciele klas 0-3 wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym ,,Mali artyści" zorganizowanym przez PSP w Młodocinie Mniejszym. Oddział przedszkolny reprezentowała Iga Górecka, klasę 1 - Iga Mucha, klasę 2 - Lara Vanescan, natomiast klasę 3 - Maja Kwiecień. Wszystkie uczestniczki otrzymały wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy!

czytaj więcej

2024-05-22

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,Polscy poeci dzieciom"

21 maja przedstawiciele klas I-III wzięli udział w gminnym konkursie recytatorskim zorganizowanym przez PSP w Mazowszanach pt. ,,Polscy poeci dzieciom". Lena Sieczkowska - uczennica kl. 2, zajęła III miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

czytaj więcej

2024-05-16

Dzień Rodziny

Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna PSP im. Jana Pawła II w Parznicach
zapraszają rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 na Dzień Rodziny, który odbędzie się 24 maja 2024r. w godzinach 9:30 - 13:30.

Zapraszamy!

 

czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej