Aktualności

2023-12-02

Dyskoteka andrzejkowa

W czwartek - 30.11.23r., odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas 4 - 8 bawili się w rytmach muzyki disco. Ulubiona muzyka, pomysłowe dekoracje i stroje sprawiły, że wszyscy dobrze się bawili. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. Piotr Karwacki i p. Renata Szymańska oraz  wychowawcy klas.

czytaj więcej

2023-11-30

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek - 17.11.2023r., obchodziliśmy w szkole kolejny już XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie i utrwalenia tabliczki mnożenia.
Komisje egzaminacyjne stanowili uczniowie klasy 7, nad którymi czuwał p. Sylwester Kołsut. Eksperci przeprowadzili egzaminy pisemne w klasach 3 – 8,a na przerwach międzylekcyjnych chodziły tzw. Patrole i odpytywały uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły z tabliczki mnożenia. Zadania wzbudziły wiele pozytywnych emocji
i zmotywowały do zdrowej rywalizacji.

czytaj więcej

2023-11-22

AKCJA KUBEK - ZBIÓRKA NA RZECZ OSÓB W KRYZYSIE BEZDOMNOŚCI

Okres jesienno - zimowy to bardzo trudny czas dla tych, którzy przebywają na co dzień na ulicy, w pustostanach, opuszczonych altankach działkowych i piwnicach. 

Taka sytuacja wiąże się często z ryzykiem wychłodzenia oraz pogorszenia stanu zdrowia i życia. Aby temu zapobiec, włączyliśmy się w akcję KUBEK na rzecz radomian będących w kryzysie bezdomności.

czytaj więcej

2023-11-19

GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W minioną sobotę, 11 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości  rozpoczęła Msza Święta w kościele św. Wojciecha w Kowali, sprawowana za naszą umiłowaną Ojczyznę oraz tych, którzy polegli w Jej obronie. Po zakończonej Mszy Świętej odbył się wspólny przemarsz pod pomnik w Kowali, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, gdzie został uroczyście odśpiewany hymn narodowy. 

czytaj więcej

2023-11-13

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada 2023 roku społeczność szkoły uczestniczyła w akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość zorganizowana została z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą 11 listopada 1918 roku wywalczyli Polacy po 123 latach niewoli. O znaczeniu tego święta przypomnieli uczniowie z klas II, V, VI oraz przedszkolaki z grupy – „Jeżyki”, którzy zabrali wszystkich zgromadzonych w niezwykłą podróż w głąb polskiej historii.

czytaj więcej

2023-11-08

PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

We wtorek, 7 listopada 2023r., w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII z funkcjonariuszami Policji w Kowali. Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne - to główne tematy pogadanki. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: młodszej (klasy – I - IV) i starszej (klasy – V-VIII).

czytaj więcej

2023-11-07

Konkurs Rady Rodziców

Informujemy, iż Rada Rodziców ogłasza Konkurs.

Regulamin znajduje się w zakładce >>Rodzice>>Rada Rodziców>>Konkursy.

Zachęcamy do zaznajomienia się z zasadami Konkursu i zapraszamy do uczestnictwa.

2023-11-07

,,DETEKTYW ZAGADKA NA TROPIE"

Dnia 06.11.2023r. uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach teatralnych. Główną częścią zajęć był spektakl pt. ,,Detektyw Zagadka na tropie". Opowiadał on historię dwóch detektywów rozwiązujących zagadkę zaginięcia Koko - wspaniałej piosenkarki. Uczniowie wraz z bohaterami przemierzali egzotyczne rejony świata i mieli okazję  zapoznać się z kulturą innych krajów, takich jak Japonia czy Egipt.
 

 

czytaj więcej

2023-10-29

Pamiętamy i dbamy...Sprzątanie grobów

Dnia 27.10.23r. Samorząd Uczniowski zorganizował wyjazd na cmentarz w Kowali. Uczniowie klasy VI, VII i VIII porządkowali groby w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych. Opiekę nad uczniami sprawował ksiądz Dominik Idziak wraz z panią Renatą Szymańską.

czytaj więcej

2023-10-27

Konkurs ,,Mój Najpiękniejszy Różaniec"

W Zespole Szkół i Placówek w Chwałowicach odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Mój Najpiękniejszy Różaniec pod hasłem ,,Módlmy się o pokój”. Wzięło w nim udział ponad 150 uczniów z czterech województw. Podczas gali wręczania nagród można było obejrzeć wystawę poświęconą dziełom misyjnym. W konkursie brali udział także uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy Oskarowi Ogarowskiemu z kl.6 i Filipowi Budzyńskiemu z grupy Biedronki zdobytych wyróżnień.

czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej