BIBLIOTEKA TO LUBIĘ! Aktualności

BIBLIOTEKA TO LUBIĘ!2020-05-10

W związku z obchodami Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek, które corocznie przypada na 8 maja - święta ustanowionego w 1985 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Szkolnych, pragniemy ogłosić wyniki konkursu bibliotecznego o tytuł:

„Mistrza Poprawnej Polszczyzny”

W dniu 4 marca 2020 roku, chcąc uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, odbyły się w szkole po raz trzeci zmagania konkursowe, które miały na celu promowanie poprawnej polszczyzny wśród uczniów.

W przedsięwzięciu wzięli udział chętni uczniowie z klas V – VI oraz przedstawiciele z klas VII – VIII, łącznie 17 osób. Z ogromną radością informujemy, że w bieżącym roku szkolnym:

TYTUŁ MISTRZA POPRAWNEJ POLSZCZYZNY

zdobyli:

Mateusz Błędowski uczeń klasy VI

Julia Rogala uczennica klasy VII

Zwycięzcom gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział oraz dbanie o język ojczysty.

W dalszym ciągu czekamy na prace konkursowe naszych najmłodszych Czytelników. Wpłynęło do tej pory kilka pięknych prac. Jednak nasz apetyt rośnie, dlatego przedłużamy termin nadsyłania Waszych ilustracji do ukochanych przez Was książek. Ostatecznie rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się – 1 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Bibliotekarze Szkolni