KSIĄŻKA – PRZYJACIEL DZIECIĘCEGO CZYTELNIKA… Aktualności

KSIĄŻKA – PRZYJACIEL DZIECIĘCEGO CZYTELNIKA… 2020-06-03

Książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera

Monteskiusz

„Zakochaj się w książce…” – takie hasło przewodnie przyświecało zmaganiom konkursowym, które zostały przeprowadzone w ramach Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich. II edycja konkursu w bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, została zorganizowana wśród najmłodszych czytelników szkoły. Pragnąc zachęcić uczniów do czytania książek, bibliotekarki ogłosiły wśród dziewcząt i chłopców z klas I – III konkurs polegający na przeczytaniu wybranej pozycji książkowej, a następnie namalowaniu do niej ilustracji.

Dziecięce obrazki prezentowały niezwykłe, barwne i często oryginalne ujęcie treści i problemu zawartego w zaprezentowanej fabule. Pośród plastycznych historii namalowanych w tej edycji zmagań konkursowych królował wizerunek pięknego łabędzia z baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie kaczątko” czy urocze portrety Ani Shirley – bohaterki z serii powieści autorstwa kanadyjskiej pisarki – Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Jury, biorąc pod uwagę ujęcie tematu w ciekawej formie plastycznej oraz samodzielność wykonanej pracy, nagrodziło następujące osoby:

I miejsce – Magdalena Idzikowska – uczennica klasy I

II miejsce – Magdalena Kicior – uczennica klasy I

III miejsce – Marcel Borkowski – uczeń klasy I

Pozostali uczestnicy zdobyli wyróżnienia. Nagrody rzeczowe i dyplomy uznania za udział w konkursie najmłodsi czytelnicy otrzymają po powrocie do szkoły.

Dziękujemy za udział - Bibliotekarki Szkolne