Drodzy Uczniowie! Aktualności

Drodzy Uczniowie!2020-06-22

Za Wami trzy miesiące zdalnej nauki. To dobra okazja do tego, żeby zastanowić się, jak  wpłynęła ona  na Wasze życie, zaangażowanie w naukę, na  kontakty z nauczycielami i  kontakty rówieśnicze. Jak sobie poradziliście z taką  formą szkolnej pracy? Najlepiej chyba potrafi to ocenić każdy z Was. Z pewnością trzeba było wykazać się samodyscypliną, motywacją  i wytrwałością, na którą czasami trudno było się zdobyć, będąc w domu, dzieląc komputer z rodzeństwem albo odsuwając w czasie odrobienie zadanej pracy. Jednym to się udało lepiej, innym trochę mniej -  każdy z Was inaczej sobie radził. Mamy nadzieję, że oprócz stresu związanego z ogłoszeniem pandemii, który pewnie odczuł każdy - trochę odpoczęliście - wyspaliście się, nie było codziennego pośpiechu, żeby ze wszystkim zdążyć. Przekonaliście się, że można w ten sposób zdobywać wiedzę  w  trudnych warunkach trwania pandemii. To była konieczność.
Warto też zadać sobie pytanie - po co się uczymy?
Wymuszona izolacja na pewno nie sprzyjała dobremu samopoczuciu, bo za oknami słońce  i wiosna, a  Wy musieliście  siedzieć w domu!  Ale może ten  czas odosobnienia przypomniał nam o tym, jakie wartości są dla nas ważne - jak cenne są  kontakty na żywo  z drugim człowiekiem, czym jest troska  o  siebie nawzajem, pomaganie, współodczuwanie  w  tak  trudnym  czasie?  Co jest naprawdę istotne, a co jest kwestią drugorzędną...
Była i nadal jest to trudna sytuacja dla wszystkich... Wiemy i rozumiemy, co się dzieje. Mamy kontrolę i panujemy nad sytuacją: stąd higiena, częste i dokładne mycie rąk czy maseczki na twarzach. Teraz walczymy z wirusem, działamy racjonalnie, ograniczamy się, ale  na  końcu  ktoś  na  Was  czeka  -  cała szkolna społeczność i nauczyciele.

Bardzo brakuje nam kontaktu z Wami! Mamy nadzieję, że tęsknicie za prawdziwym, szkolnym życiem, nawet  takim  z  wczesnym, rannym wstawaniem.

Wierzymy w to, że spotkamy się w Naszej Szkole w nowym roku szkolnym 2020/2021, czekamy na to z wiarą i niecierpliwością!
Drodzy Uczniowie, życzymy Wam wesołych wakacji. Pamiętajcie o bezpiecznym zachowywaniu się.

Wasi Nauczyciele