Próbna ewakuacja z budynku szkoły Aktualności

Próbna ewakuacja z budynku szkoły2020-09-17

16 września 2020r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru oraz powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Dokładnie o godzinie 10.40 po usłyszeniu sygnału alarmowego  uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi, zachowując zasady bezpieczeństwa, szybko i sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki. Raporty złożone dyrektorowi szkoły przez nauczycieli potwierdziły, że wszyscy uczniowie i pracownicy zdążyli się ewakuować.

Nadmienić należy, że na lekcjach wychowawczych zostały przypomniane procedury ewakuacji oraz drogi, którymi uczniowie opuszczają budynek szkoły. Należy także podkreślić fakt, że uczniowie bez paniki, lecz z dużym zdyscyplinowaniem wykonali zadanie próbnej ewakuacji. Wszystko przebiegło więc zgodnie z planem.