Europejski Dzień Języków Obcych Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych2020-10-01

W dniach 28, 29 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. W tym roku uczniowie poszczególnych klas wykonali plakaty tematyczne prezentujące wybrane słowa lub zdania w różnorakich językach europejskich. Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji dotyczących języków obcych, aby następnie wykorzystać je podczas quizu wiedzy o językach. Okazało się, że nasi uczniowie świetnie znają stolice różnych państw oraz rozpoznają miejsca charakterystyczne dla danego kraju. Młodsi uczniowie tworzyli i kolorowali flagi państw europejskich.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę!