Wstańcie, chodźmy! Dzień Papieski Aktualności

Wstańcie, chodźmy! Dzień Papieski2019-10-20

,,Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co co się tej nadziei może sprzeciwić."

Jan Paweł II

18 października obchodziliśmy uroczystość Patrona naszej szkoły - Świętego Jana Pawła II. Hasło przewodnie uroczystości brzmiało: ,,Wstańcie, chodźmy!".

Uczniowie pod opieką nauczycieli: p. J. Bilskiej, p. A. Piątek oraz p. R. Danielewicza przygotowali i zaprezentowali montaż poetycko-muzyczny przypominający życie i posługę kapłańską Jana Pawła II. Społeczność szkolna odświętnie ubrana zebrała się na sali gimnastycznej i w skupieniu wsłuchiwała się w piękne słowa wypowiadane na scenie oraz śpiewała ukochaną pieśń Papieża - ,, Barkę". Oto niektóre sentencje Jana Pawła II:

• ,,Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie, czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność."
  • ,,Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozbawiony opieki."

​Na zakończenie uroczystości delegacja uczniów wraz z dyrektorem szkoły złożyła kwiaty i zapaliła znicz w Kąciku Patrona.