PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT… NIE JESTEŚMY OBOJĘTNI… POMAGAMY! Aktualności

„Zwierzęta mają takie samo prawo do świata (jak ludzie), skoro na nim są, świat do nich należy.”

Wiesław Myśliwski

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, dlatego w naszej szkole uczniowie z klasy czwartej i siódmej pod opieką wychowawczyń p. Magdaleny Kotowskiej i p. Iwony Zielonki-Pyzary, przeprowadzili akcję zbiórki żywności i rzeczy dla zwierząt z Ośrodka Adopcyjnego w Wierzbicy. W trakcie trwania przedsięwzięcia, cała społeczność szkolna włączyła się w zebranie datków dla fundacji. Wśród dostarczonych do szkoły podarunków znalazły się m.in. mokra i sucha karma dla psów i kotów, ryż, koce, ręczniki, a nawet ulubione poduszki. Akcja trwała do 6 listopada, zaś uczniowie biorący w niej udział, zostali nagrodzeni punktami dodatnimi z zachowania.

Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom.