KONKURS BIBLIOTECZNY ROZSTRZYGNIĘTY… Aktualności

KONKURS BIBLIOTECZNY ROZSTRZYGNIĘTY…2020-11-16

„Biblioteka jest bramą w czasie.”

Carlos María Domínguez

„Taką zakładkę warto mieć…” – takie hasło przewodnie przyświecało zmaganiom konkursowym, które zostały przeprowadzone w październiku w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Konkurs był adresowany do najmłodszych czytelników szkoły. Bibliotekarki, promując czytanie oraz przybliżając działalność szkolnej biblioteki, ogłosiły wśród dziewcząt i chłopców z klas I – IV konkurs polegający na wykonaniu w dowolnej technice zakładki do książek. Konkurs cieszył się popularnością wśród uczniów – łącznie napłynęło 27 zakładek, zarówno w wersji papierowej, jak i on-line. Dziecięce prace zostały wykonane w sposób niezwykły, barwny i często oryginalny.

Jury, biorąc pod uwagę pomysłowość i estetykę oraz samodzielność wykonanej pracy, nagrodziło następujące osoby:

I miejsce – Aleksandra Błędowska kl. 2 / Magdalena Idzikowska kl. 2

II miejsce – Lena Bogacz kl. 1 / Klaudia Kilianek kl. 4

III miejsce – Karina Król kl. 1 / Magdalena Kicior kl. 2

Spośród uczestników biorących udział w zmaganiach konkursowych jury przyznało trzy wyróżnienia:

Marcelina Górecka kl. 2

Kamila Gutkowska kl. 1

Wiktor Węgrzyn kl. 2

Nagrody rzeczowe i dyplomy uznania uczestnicy konkursu otrzymają po powrocie do szkoły.

Dziękujemy za udział

Bibliotekarki Szkolne