„KUBUŚ PUCHATEK – NAUCZYCIELEM DOBRYCH MANIER…” Aktualności

„KUBUŚ PUCHATEK – NAUCZYCIELEM DOBRYCH MANIER…”2020-12-01

Jak co roku 25 listopada przypada „Światowy Dzień Pluszowego Misia” wówczas przedszkolaki wraz z wychowawczyniami uczestniczą w wielu ciekawych wydarzeniach związanych z tą niezwykłą zabawką. Również bibliotekarki szkolne, chcąc podkreślić podniosłość tego dnia, odwiedziły dzieci z przedszkola. Jednak nadrzędnym celem wizyty była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych oraz wspieranie właściwych zachowań wśród dzieci poprzez przybliżenie opowieści o żółtym pluszowym misiu – Kubusiu Puchatku. Ta fikcyjna postać pochodząca z literatury dziecięcej stworzona przez brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’a w zabawny sposób uczy, jak postępować. Autor w swoim utworze podkreślił, że: „Jeśli spadniesz na kogoś, nie wystarczy powiedzieć, że nie chciałeś. W końcu ten ktoś też wcale nie chciał, żebyś na niego spadał” - słowa Milne’a uzmysławiają, jak ważne jest używanie tzw. „magicznych słów”. Podczas spotkania dzięki historii Kubusia dzieci dowiedziały się, jak powiedzieć: proszę, dziękuję oraz przepraszam.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych za spotkanie.