Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie Aktualności

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie2020-12-09

Szanowni  Rodzice, Nauczyciele,  Drodzy Uczniowie...

Od kilku miesięcy pandemia koronawirusa zafundowała nam zupełnie nowe funkcjonowanie w codziennym życiu, wpływając nie tylko na nasze życiowe decyzje, ale też na zwykłe codzienne czynności. Obecnie wszystko wydaje się bardziej skomplikowane niż wcześniej, bardziej nieprzewidywalne, a czasami nawet bardziej przygnębiające. Jedną z najważniejszych trosk w tym trudnym czasie powinna być szczególna dbałość o kondycję psychiczną nas samych i naszych najbliższych. Wsparcie, życzliwość, otwartość na drugiego człowieka stały się pożądane bardziej niż kiedykolwiek.

Zdajemy sobie sprawę, że w dobie nauki zdalnej, braku kontaktu z rówieśnikami, wszyscy przeżywamy trudne chwile. Dla nas wszystkich, nowa organizacja nauki, pracy i życia stała się nie lada wyzwaniem.

Jesteśmy przekonani, że czas, w którym się znaleźliśmy, z jednej strony pozostanie w pamięci jako czas ciężkiej próby i wielkich wyzwań, a z drugiej strony - doświadczenia nabyte w tym niezmiernie trudnym czasie pandemii jedynie wzmocnią nasze charaktery i dadzą siłę do pokonywania innych trudności życiowych.

Drodzy Uczniowie,

dzięki Waszemu dużemu zaangażowaniu, zdyscyplinowaniu i odpowiedzialności za samego siebie udaje się nam wspólnie realizować obowiązek szkolny z Waszych domów. Jesteśmy z Was niezmiernie DUMNI, że choć jesteście bardzo młodymi ludźmi, którzy mają prawo do zabawy i beztroski, tak odpowiedzialnie stawiliście czoło temu nowemu wyzwaniu edukacyjnemu. Cieszy nas także to, że tak dzielnie radzicie sobie z nauką, pozostajecie w dobrych, stałych kontaktach z nauczycielami, a co najważniejsze, że wszyscy jesteście zdrowi.

Wam Drodzy Rodzice również dziękujemy, za pomoc dzieciom w realizacji zadań, za poświęcony czas.

Życzymy Nam Wszystkim dużo zdrowia i nadziei, że wkrótce pandemia ustanie i z radością wrócimy do szkół.

Pozdrawiamy,

Dyrekcja PSP w Parznicach