Życzliwość w trasie – kolejna cenna wartość zdobyta… - sprawozdanie z rajdu Aktualności

Życzliwość w trasie – kolejna cenna wartość zdobyta… - sprawozdanie z rajdu2019-10-28

Po raz drugi w bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły – przedstawiciele Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, reprezentowali placówkę podczas imprezy turystycznej o zasięgu powiatowym. W piątek, 25 października 2019 roku, odbył się VII Rajd „Z życzliwością w trasie”.

Organizatorami pieszej wędrówki byli, podobnie jak w roku poprzednim,  przedstawiciele Szkolnego Koła PTSM Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy, Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych „Ziemia Radomska”, a także Starostwo Powiatowe w Radomiu.

Już po raz siódmy uczniowie Szkolnych Kół PTSM spotkali się na jesiennej wędrówce, aby tym razem wspólnie podziwiać najbliższe okolice. Piechurzy rozpoczęli pieszą wędrówkę  w  Dąbrówce Warszawskiej, następnie podążali przez malownicze, pełne refleksji i zadumy tereny Stanisławowa, który stanowił podczas II wojny światowej ważny punkt działalności żołnierzy Armii Krajowej. Na zakończenie imprezy młodzi turyści odpoczywali na placu w szkole podstawowej w Dąbrówce Warszawskiej, posilając się pyszną kiełbasą z grilla. Podczas trwania rajdu drużyny wzięły udział w dwóch konkursach zaproponowanych przez organizatorów. W pierwszym z nich należało rozwiązać test ze znajomości trasy i działalności PTSM, a także wykazać się spostrzegawczością w terenie, zaś drugie zmagania konkursowe polegały na ułożeniu hasła propagującego główną myśl rajdu.

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie – przedstawiciele klasy VI pod opieką wychowawczyni i opiekunki Szkolnego Koła PTSM – Iwony Zielonki–Pyzary, zdobyli I miejsce w konkursie na najciekawszy okrzyk popularyzujący główne hasło rajdu.