I Gminny Konkurs Recytatorski ,,Święty Jan Paweł II nie przeminie cały…” Aktualności

,,Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość.”
Jan Paweł II

30 października odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Recytatorski ,,Święty Jan Paweł II nie przeminie cały…”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 7 i 8 z terenu gminy Kowala. Miło było nam gościć młodzież i opiekunów z PSP w Kończycach, Kowali, Mazowszanach. Do konkursu stanęli również nasi uczniowie. Wszyscy recytatorzy wykazali się wspaniałą interpretacją oraz bardzo dobrą znajomością prezentowanych utworów lirycznych, które wyszły spod pióra Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.

Konkurs odbywał się w miłej, nastrojowej atmosferze przy kawiarnianych stolikach, gdzie serwowane były ulubione ciastka Papieża - słynne kremówki.

Organizatorzy za główny cel konkursu przyjęli popularyzację poezji Karola Wojtyły/Świętego Jana Pawła II oraz uczczenie pamięci Ojca Świętego, pielęgnowanie wartości estetycznych języka ojczystego, a także rozwijanie uzdolnień artystycznych młodzieży.

Komisja konkursowa przyznała następujące noty:

I miejsce – Małgorzata Bogacz z PSP w Parznicach

II miejsce – Wiktoria Tęcza z PSP w Kończycach

III miejsce – Maja Nogaj z PSP w Kowali

wyróżnienia otrzymali:
Piotr Haręza z PSP w Mazowszanach
Aleksandra Adamczyk z PSP w Kończycach
Julia Rogala z PSP w Parznicach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i  upominki ufundowane przez dyrektora naszej szkoły p. Jacka Jóźwiaka. Dziękujemy wszystkim za współpracę i zaangażowanie. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że konkurs wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń naszej szkoły. Uroczystość zorganizowana przez panie: W. Duralską, J. Kwiecień, I. Zielonkę - Pyzarę, o dekorację zadbała p. A. Żytkowska -Prus.