Wizyta w Muzeum Wsi Radomskiej Aktualności

Wizyta w Muzeum Wsi Radomskiej2019-10-29

24.10. 2019r. uczniowie z klas I, II, III brali udział w lekcji muzealnej „Od ziarenka do bochenka” w Muzeum Wsi Radomskiej. Dzieci z wielkim entuzjazmem słuchały o tym, gdzie najwcześniej zaczęto uprawiać zboże i wytwarzać mąkę, co to jest zakwas, jak tradycyjnie wypieka się chleb i co to jest pieczywo obrzędowe.

Na zajęciach uczniowie spróbowali samodzielnie pozyskać mąkę oraz uformowali bułkę z ciasta drożdżowego, która została wypieczona, a następnie skonsumowana ze smakiem przez naszych uczestników.

Opiekunowie: p. Agnieszka Woźniak, p. Monika Moskwa i p. Ewa Falkiewicz