Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości Aktualności

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości2019-11-08

W piątek 8 listopada nasza szkoła uroczyście obchodziła 101. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy i czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali krótką lekcję historii, podczas której przedstawili dzieje Polski od powstania Państwa Polskiego, przez burzliwą historię i walkę Polaków po odzyskanie upragnionej wolności.
Podczas uroczystości  został odśpiewany hymn Polski oraz pieśni patriotyczne, takie jak: „Rota” czy „Przybyli ułani pod okienko”.