Ratować każdy może Aktualności

Ratować każdy może2019-11-21

21 listopada uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach z ratownikiem medycznym panem Arkadiuszem Kowalikiem. Na spotkaniu ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Pan Arkadiusz uświadomił uczniom, na czym polega jego praca oraz jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej.

Uświadomił uczniom, iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Przypomniał również ważne telefony alarmowe. Ratownik pokazał jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej.  Po omówieniu zasad dzieci chętnie i aktywnie brały udział w ćwiczeniach, wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem Pana Arkadiusza. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość obejrzeć wnętrze karetki.