95. Rocznica ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego” polskim hymnem narodowym Aktualności

95. Rocznica ustanowienia „Mazurka Dąbrowskiego” polskim hymnem narodowym2022-05-28

95 lat temu „Mazurek Dąbrowskiego” stał się oficjalnym hymnem narodowym Polski. W tym roku rocznica ta przypada w czasie szczególnym, ponieważ decyzją Sejmu RP rok 2022 ustanowiono Rokiem Józefa Wybickiego - autora słów hymnu. Bibliotekarki szkolne, chcąc upamiętnić to wydarzenie,  zorganizowały szkolny konkurs plastyczny.

Celem konkursu było promowanie wiedzy na temat polskiego dziedzictwa, kultury i historii oraz wartości patriotycznych, a także budzenie dumy z przynależności narodowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom z klas 1 - 8, którzy wzięli udział w konkursie, prezentując różnorodność prac plastycznych wykonanych ciekawymi technikami.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria klasy 1 – 3

I miejsce – Jakub Piątek, kl. 2

II miejsce – Szymon Chruślak, kl. 3

III miejsce – Patryk Gębski, kl. 2

Wyróżniona została praca Adama Wesołowskiego z kl. 2

Kategoria klasy 4 – 8

I miejsce – Nikola Włodarczyk, kl. 4

II miejsce – Maja Chruślak, kl. 6

III miejsce – Jakub Wesołowski, kl. 5

Wyróżnienia:

Anna Maciejewska, kl. 4

Oliwia Maciejewska, kl. 8

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.