Narodowe Czytanie 2022 Aktualności

Narodowe Czytanie 20222022-09-28

,,Słuchaj dzieweczko! -  Ona nie słucha…”    Adam Mickiewicz ,,Romantyczność”

We wrześniu w całej Polsce odbyła się jedenasta edycja akcji Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą były ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Nasza szkoła również czytała utwory Wieszcza. Klasy starsze przybliżały młodszym koleżankom i kolegom  treści następujących ballad: ,,Świtezianka”, ,,Pani Twardowska”, ,,Powrót taty”.
Sposób prezentacji utworów był różnorodny - od czytania przy stoliku do inscenizacji. W akcję mocno zaangażowany był dyrektor naszej szkoły p. Jacek Jóźwiak, który kilkakrotnie czytał uczniom teksty Mickiewicza.
Narodowe Czytanie przygotowały panie: W. Duralska, I. Zielonka-Pyzara, J. Kwiecień, M. Masełek.