Z KART MITU NA DESKI SZKOLNEJ SCENY… Aktualności

Z KART MITU NA DESKI SZKOLNEJ SCENY…2022-11-24

Dnia 21 listopada 2022r. uczniowie klasy piątej zaprezentowali efekty swoich projektowych działań. Piątoklasiści podzieleni na dwa zespoły przygotowali własną interpretację mitu autorstwa Jana Parandowskiego. Wcześniej uczniowie musieli zaadaptować tekst mitologicznego utworu o losach Demeter i jej córki Kory. Zadbali także o przygotowanie kostiumów, rekwizytów i scenografii, które dopełniały zaprezentowaną na szkolnej scenie historię bogini urodzaju.

Przedstawienie zostało odegrane przed wychowawcą klasy V – p. Martą Masełek oraz uczniami klasy czwartej i nauczycielem wychowania fizycznego – p. Piotrem Karwackim. Po zakończonej prezentacji młodzi adepci sztuki teatralnej wraz z nauczycielką języka polskiego – p. Iwoną Zielonką-Pyzarą dokonali analizy i oceny przedstawienia oraz działań związanych z realizacją projektu.