O czytaniu, książce, wenie twórczej i … spotkanie z pisarzem Aktualności

O czytaniu, książce, wenie twórczej i … spotkanie z pisarzem2023-03-01

Dnia 28 lutego 2023 roku uczniowie klas I – VI uczestniczyli w niezwykłej lekcji bibliotecznej na temat: „Jak powstaje książka – proces od A do Z”. Bezpłatne warsztaty czytelnicze zostały przeprowadzone przez autora książek dla dzieci – Pana Przemysława Jakóbczyka. Uczniowie zgromadzeni na sali gimnastycznej przenieśli się w cudowny świat książki i dzięki prowadzącemu dowiedzieli się, m.in. kim są: autor, redaktor, korektor, grafik czy recenzent, a także zgłębili wiedzę na temat procesu powstania książki, w tym skąd czerpać pomysł na jej napisanie.

Zdobyli także wiedzę o merytorycznych aspektach powstającej książki oraz gdzie poszukiwać wiadomości o bohaterze. Prowadzący spotkanie opowiedział także o tajnikach składania napisanego tekstu, od jego wydruku do momentu pojawienia się na półce w bibliotece.  Na zakończenie uczniowie mogli zakupić jedną z wybranych przez siebie części przygód rezolutnej dwunastoletniej Zuzy. Zajęcia biblioteczne, jak zgodnie orzekli uczestnicy, były atrakcyjne i na długo pozostaną w ich pamięci.