Gminny konkurs naukowy Aktualności

Gminny konkurs naukowy2023-03-03

1 marca 2023 roku w PSP w  Młodocinie odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…. Polscy naukowcy”. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z terenu naszej gminy. Podzieleni byli na dwie kategorie: klasy V – VI miały za zadanie wykonać plakat ukazujący polskiego naukowca oraz jego dokonanie, natomiast do zadania klas VII – VIII należało skonstruowanie prototypu wynalazku polskiego naukowca, techniką dowolną.
Wszystkie prace były bardzo ciekawe, estetyczne i kreatywne, a uczestnicy niewątpliwie włożyli w nie dużo pracy i wysiłku.

Organizatorzy za cele przyjęli włączenie się w obchody Dnia Nauki Polskiej, zainspirowanie do podejmowania przedsięwzięć naukowych oraz wzmacnianie zainteresowanie nauką, a także popularyzowanie sylwetek polskich uczonych i przypomnienie ich największych dokonań.
Konkurs odbywał się w miłej, nastrojowej atmosferze. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele przybyli na rozstrzygnięcie, ocenili prace następująco:
- kategoria kl. V – VI (plakat):
miejsce I – Lena Chełmińska (PSP w Kowali)
miejsce II – Nikola Włodarczyk (PSP w Parznicach)
miejsce III – Aleksandra Krawczyk (PSP w Kończycach Kolonii)

- kategoria kl. VII- VIII (prototyp):
miejsce I – Jakub Wiatr (PSP w Kończycach Kolonii)
miejsce II – Nikola Węgrzyn (PSP w Parznicach)
miejsce II – Mateusz Lesiak (PSP w Młodocinie Mniejszym).

Uczniom z naszej szkoły gratulujemy.

Opiekunami szkolnymi konkursu byli: p. Joanna Bilska i p. Sylwester Kołsut