Obchody Światowego Dnia Wody Aktualności

Obchody Światowego Dnia Wody2023-03-26

22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebrowaliśmy go także my, wspólnie
z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce, podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych.

Wykorzystując materiały PAH, podczas lekcji tematycznych o wodzie na przedmiotach przyrodniczych poruszaliśmy globalne problemy związane z niedostatkiem wody pitnej. Uczniowie także proponowali, co można w naszym środowisku zrobić, żeby zadbać i zabezpieczyć ciągły dostęp do wody pitnej.

W ramach tych obchodów uczniowie klas V-VII wykonali pracę na temat „Drugie życie butelki PET”. Najładniejsze prace zostały zaprezentowane podczas II Gminnego Konkursu Przyrodniczego „Woda Źródłem Życia” organizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową w Mazowszanach. Naszą szkołę reprezentowali podczas rozgrywek Bartłomiej Gębski z kl. VI oraz Dorian Pfau z kl. VII. Chłopcy rozwiązując krzyżówkę i quiz o wodzie wykazali się nie tylko wiedzą, ale także szybkością udzielanych odpowiedzi i zajęli III miejsce spośród wszystkich drużyn, natomiast praca z butelki PET wykonana przez uczennice z kl. V:  Nikolę Włodarczyk, Annę Maciejewską oraz Lenę Banaszkiewicz zajęła  I miejsce.
Wszystkim zaangażowanych w akcję dziękujemy i gratulujemy sukcesów.

Uczniów do konkursu przygotowywały panie: J. Bilska i M. Rusinowska.