Tradycje wielkanocne... Aktualności

Tradycje wielkanocne...2023-04-06

„Są takie dni w kalendarzu, na które czekamy z tęsknotą, starannie się do nich przygotowujemy, by przeżyć  je jak najpiękniej. Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew Alleluja... oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan Święta - Wielkanoc (…)".
5 kwietnia w naszej szkole odbył się apel przybliżający tradycje i zwyczaje wielkanocne. Uczniowie i przedszkolaki pod opieką wychowawców i nauczycieli  poprzez śpiew, taniec i recytację wprowadzili świąteczny, wielkanocny nastrój.

Wspaniałe, kolorowe dekoracje pozwoliły poczuć wiosnę oraz wprawiły widzów w radosny nastrój. Na uroczystości  obecny był wójt gminy Kowala p. Dariusz Bulski, który złożył serdeczne życzenia. Wszelkiej pomyślności całej społeczności szkolnej składał dyrektor p. Jacek Jóźwiak, Słowo Boże wygłosił ks. Dominik Idziak.
Następnie uczniowie tradycyjnie w klasach z wychowawcami odbyli wielkanocne spotkania.