Mały Książę jest wśród nas... Aktualności

Mały Książę jest wśród nas...2023-04-19

,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
Antoine de Saint-Exupery ,,Mały Książę"

18 kwietnia sala polonistyczna zamieniła się w krainę Małego Księcia - bohatera książki napisanej przez Antoine de Saint-Exupery'ego. Klasa 6 prezentowała przygotowane w grupach inscenizacje wybranych fragmentów z lektury pt. ,,Mały Książę". Jest to utwór z kanonu obowiązujących, zatem aby lepiej zapamiętać wydarzenia i postacie, uczniowie przebrali się za wybranych bohaterów i odgrywali scenki.

Ta lekcja była ostatnią z cyklu pracy nad wybraną lekturą. Z zaprezentowanych występów wynika, że utwór przypadł do gustu czytelnikom, gdyż bardzo dobrze wczuli się w role, przygotowali odpowiednie rekwizyty, stroje  oraz właściwie interpretowali tekst. Takie lekcje pokazują, że czytanie może być bardzo przyjemne, uczniowie lepiej się poznają poprzez pracę w grupie oraz odkrywają swoje umiejętności organizacyjne, artystyczne.
Prezentacje przebiegały pod nadzorem polonistki p. W. Duralskiej.