KUKIEŁKI, PACYNKI, MARIONETKI…TEATRZYK LALKOWY W KLASIE V Aktualności

KUKIEŁKI, PACYNKI, MARIONETKI…TEATRZYK LALKOWY W KLASIE V2023-05-31

31 maja 2023 roku uczniowie klasy piątej zaprezentowali podczas lekcji języka polskiego efekty swoich projektowych działań. Piątoklasiści podzieleni na siedem duetów przygotowali własną interpretację wybranej bajki Ignacego Krasickiego. Jednak wcześniej, pracując w parach, musieli dokonać przekładu intersemiotycznego poprzez napisanie scenariusza epickiego utworu z zachowaniem pierwotnego przesłania tekstu. Zadbali także o przygotowanie lalek, rekwizytów i scenografii, które dopełniały zaprezentowaną na szkolnej scenie historię zawartą w dziele oświeceniowego bajkopisarza. Przedstawienie zostało odegrane przed wychowawcą klasy V – p. Martą Masełek oraz nauczycielką – p. Renatą Żabicką. Po zakończonej prezentacji młodzi adepci sztuki teatralnej wraz z nauczycielką języka polskiego – p. Iwoną Zielonką-Pyzarą dokonali analizy i oceny przedstawienia oraz działań związanych z realizacją projektu.