SPOTKANIE Z „TAJEMNICZYM OGRODEM” – WYCIECZKA DO RADOMIA Aktualności

SPOTKANIE Z „TAJEMNICZYM OGRODEM” – WYCIECZKA DO RADOMIA2023-06-06

Dnia 1 czerwca 2023 roku uczniowie klasy IV oraz V wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Radomia. Celem wyprawy była chęć uczczenia Dnia Dziecka poprzez udział w spektaklu teatralnym i obejrzenie adaptacji wzruszającej, pełnej ciepła opowieści o przyjaźni, która potrafi odmienić smutną rzeczywistość i przywrócić radość życia. To mądre i barwne widowisko muzyczne zaprezentowane przez aktorów Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego urzekło oglądających świetnym aktorstwem, pięknymi piosenkami i ciekawą oprawą plastyczną.

Warto dodać, że spotkanie ze sztuką poprzedził spacer ulicami Radomia. Uczniowie podziwiali architekturę neogotyckiej świątyni – Katedry pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny oraz obejrzeli za pomocą fotoplastykonu, znajdującego się w parku im. Tadeusza Kościuszki, archiwalne fotografie związane z miastem i jego mieszkańcami. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się także ekologiczny „domek dla owadów”, który został usytuowany również w radomskim parku.

Uczestnicy eskapady pragną złożyć szczególne podziękowania rodzicom, którzy zaplanowali ten atrakcyjny upominek z okazji święta dzieci.