X OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA MŁODYCH TWÓRCÓW „KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI - PATRON WAŻNYCH SPRAW" Aktualności

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA MŁODYCH TWÓRCÓW „KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI - PATRON WAŻNYCH SPRAW"2023-06-06

Po raz dziesiąty nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 w Radomiu zaprosili dzieci i młodzież z całej Polski do wzięcia udziału w zmaganiach konkursowych, które objęte były patronatem honorowym Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Marka Solarczyka oraz patronatem medialnym Radia Plus Radom i ZEBRRA.TV.

Podczas tegorocznej edycji konkursu organizatorzy położyli nacisk na podróżowanie z wszelkimi jej przejawami, formami i całą głębią przeżyć towarzyszących podróżującym. Przykładem do naśladowania, dla biorących udział w konkursie, był Paweł Edmund Strzelecki – wybitny badacz, odkrywca, podróżnik i filantrop. Uczestnicy konkursu mogli namalować lub opisać w dowolnie wybranej przez siebie formie swoje doświadczenia podróżnicze.

Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w zmaganiach konkursowych, zdobyli premiowane miejsca.

A oto zwycięzcy:

• w kategorii literackiej (wpłynęło łącznie 34 prace)

I miejsce – Anna Maciejewska – uczennica kl. V

II miejsce – Nikola Jakubowska – uczennica kl. V

Wyróżnienia w kategorii list otrzymali uczniowie klasy IV – Marcel Borkowski i Magdalena Kicior

• w kategorii plastycznej (wpłynęło łącznie 102 prace):

II miejsce (klasy IV-VI) – Zuzanna Jakubowska – uczennica kl. V.

Serdecznie dziękujemy laureatom za udział w konkursie i promocję szkoły. Szczególne podziękowania należą się także pozostałym uczniom oraz pierwszoklasistom, którzy licznie uczestnicząc w konkursie, godnie reprezentowali naszą szkołę.