Ekologiczny Piknik Rodzinny Aktualności

Ekologiczny Piknik Rodzinny2023-06-12

7 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pod patronatem p. Anny Moskwy – Minister Klimatu i Środowiska. Impreza miała na celu zwiększenie świadomości ekologicznej i promowanie proekologicznych działań. Została zorganizowana przez PSP im. Jana Pawła II w Parznicach przy współpracy z Urzędem Gminy w Kowali.
Piknik zgromadził uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Miło było nam gościć Wójta Gminy Kowala p. Dariusza Bulskiego, p. Annę Buczmę – Kierownik Referatu Ochrony Środowiska, Pracowników Gminy, p. Karolinę Kwiecień – Przewodniczącą Rady Rodziców, p. Barbarę Kołodziejczyk – Radną Gminy, p. Łukasza Wakułę – Przedstawiciela Rodziców oraz wszystkich przybyłych na tę uroczystość. O godz.11.00 Dyrektor Szkoły – p. Jacek Jóźwiak rozpoczął spotkanie poprzez powitanie oraz przedstawienie rysu organizacyjnego Rodzinnego Pikniku Ekologicznego. Następnie głos zabrali zaproszeni Goście, życząc udanej zabawy i miłych wrażeń.

Podczas pikniku uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach i zabawach ekologicznych. Zorganizowane były konkursy plastyczne, w których dzieci tworzyły prace związane z tematyką ochrony środowiska. Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia czuwali wychowawcy, nauczyciele oraz wicedyrektor p. Anita Kaczówka-Węgrzyn.

W trakcie imprezy wszyscy uczestnicy mieli okazję cieszyć się dobrą pogodą i spędzać czas na świeżym powietrzu. Dzieci bawiły się wspaniale, uczestniczyły w różnych aktywnościach zorganizowanych specjalnie dla nich. Było wiele radości, uśmiechu, zabawy. Przedsięwzięcie sprzyjało również integracji uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i mieszkańców Gminy Kowala. W tym dniu oddziały przedszkolne naszej placówki świętowały także Dzień Rodziny. Nasi najmłodsi uczniowie  wspaniale bawili się ze swoimi rodzicami.
Na spotkaniu nie zabrakło przekąsek, a także grillowanej kiełbaski i napojów.
Piknik ekologiczny w naszej szkole był nie tylko wspaniałym wydarzeniem, ale również doskonałą okazją do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród uczniów. Dzięki takim inicjatywom, mamy nadzieję, że nasza społeczność szkolna będzie bardziej zaangażowana w ochronę środowiska i podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Szczególne podziękowania składamy Wójtowi p. Dariuszowi Bulskiemu oraz p. Annie Buczmie - za pomoc w organizacji Rodzinnego Pikniku Ekologicznego.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PSP im. Jana Pawła II w Parznicach

Więcej zdjęć w galerii>>