Z komedią Fredry za pan brat... Aktualności

Z komedią Fredry za pan brat...2023-06-11

,,Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba..."
A. Fredro ,,Zemsta"

Uczniowie klasy 7 zmierzyli się z komedią Aleksandra Fredry pt. ,,Zemsta". Po wnikliwym przeczytaniu i omówieniu na lekcjach języka  polskiego przygotowali wybrane sceny i zaprezentowali  swoje umiejętności aktorskie.  Uczniowie pracowali w grupach metodą projektu. Najpopularniejsze sceny z komedii to: pisanie listu przez Cześnika w imieniu Klary do Wacława, kłótnia Cześnika i Rejenta oraz pisanie pozwu przez Rejenta. Przedstawiane sceny wywoływały uśmiech oglądających.
W taki sposób młodzież zaakcentowała ustalenia Sejmu RP, który ustanowił 2023 Rokiem Aleksandra Fredry.