WISŁAWA SZYMBORSKA OCZAMI UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY… Aktualności

WISŁAWA SZYMBORSKA OCZAMI UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY…2023-06-19

W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego nauczycielki polonistki oraz bibliotekarki, pragnąc uhonorować wybitne zasługi polskiej poetki, zdobywczyni Literackiej Nagrody Nobla – Wisławy Szymborskiej, zorganizowały szkolny konkurs pod hasłem: „Mistrzyni Szymborska”. Celem zmagań konkursowych było przybliżenie życia i twórczości wybitnej literatki. Zadanie uczestników polegało na wykonaniu albumu poświęconego dziejom autorki oraz przepisaniu na pięknie ozdobionej kartce wybranego przez uczniów wiersza.

Jury nagrodziło w poszczególnych kategoriach następujące osoby:
ALBUM:
I miejsce – Nikola Włodarczyk, uczennica klasy V
II miejsce – ex aequo - Anna Maciejewska, uczennica klasy V i Bartłomiej Gębski, uczeń klasy VI
WIERSZ:
I miejsce – Nikola Włodarczyk, uczennica klasy V
II miejsce – Jakub Kowalczyk, uczeń klasy VIII
III miejsce – Gabriela Sulima, uczennica klasy VI
Gratulacje!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zagłębili się w poznanie życia i twórczość Patronki Roku 2023 – Wisławy Szymborskiej.