Wycieczka do Łodzi Aktualności

Wycieczka do Łodzi2023-06-20

We wtorek, 20 czerwca, klasy 1, 2 i 3 wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do miasta Łodzi. Uczniowie zwiedzili Muzeum Fabryki, gdzie dowiedzieli się wszystkiego o procesie przetwarzania bawełny i produkcji tkanin. Usłyszeli też, jak głośno pracują oryginalne 100-letnie krosna. Podczas warsztatów pt. ”Jak powstaje tkanina?" uczniowie dowiedzieli się, na podstawie objaśnień i demonstracji, o procesie wytwarzania tkanin. Po krótkiej instrukcji sami tkali na ręcznym krosienku. Warsztaty zakończyły się własnoręcznym wykończeniem fragmentu tkaniny przez uczestników. Po smacznym obiedzie uczniowie odwiedzili ZOO, które zajmuje powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Żyrafy, tygrysy, słonie, małpy, zebry, krokodyle, wielobarwne ptaki oraz małe i duże ryby w orientarium to najważniejsi bohaterowie, których nie zabrakło w ZOO. Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni ale zadowoleni uczniowie wrócili na plac szkoły, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.

Wychowawcy klas 1-3