Ewakuacja z budynku szkoły Aktualności

Ewakuacja z budynku szkoły2023-09-28

28 września 2023r. odbyła się próbna ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników z budynku PSP im. Jana Pawła II w Parznicach.

Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli, a także pracownicy szkoły, zgodnie z planem ewakuacji, opuścili budynek szkoły i udali się w bezpieczne miejsce. Cała społeczność szkolna w spokoju i bez paniki wykonała zadanie próbnego alarmu. Jednak emocje były nieco mocniejsze niż zwykle przy tego typu ćwiczeniach, gdyż w bieżącym roku dyrektor szkoły p. Jacek Jóźwiak zadbał o efekty specjalne poprzez zadymienie na korytarzu dolnym. Nad bezpiecznym przebiegiem akcji czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali-Stępocinie.
Była to niezwykle pouczająca i ważna lekcja zachowania się w sytuacjach trudnych, gdyż od naszej wiedzy i umiejętności może zależeć ludzkie życie.