Dzień Edukacji Narodowej Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej 2023-10-11

,,Wykształcenie to dar najcenniejszy, którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić…"

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
11 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna, rodzice, a także wójt gminy Kowala Pan Dariusz Bulski. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów.

W części oficjalnej głos zabrali: wójt gminy Pan Dariusz Bulski,  dyrektor szkoły Pan Jacek Joźwiak oraz wicedyrektor Pani Anita Kaczówka-Węgrzyn, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowali za trud i poświęcenie dla kształcenia i wychowania młodych pokoleń.
W części artystycznej uczniowie przedszkola i szkoły tańcem oraz śpiewem  wyrazili swoje podziękowanie, a także słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Następnie odbyła się kolejna część uroczystości, czyli pasowanie na ucznia.

Na zakończenie wyróżniający się nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły.

Uroczystość przygotowana pod opieką pań: Edyty Wulczyńskiej, Moniki Moskwy, Renaty Szymańskiej.

Więcej zdjęć w Galerii>>>