Rajd „Z życzliwością w trasie” Aktualności

Rajd „Z życzliwością w trasie”2023-10-10

Nie straszna nam jesienna aura…gdy wędrować przyszedł czas…

Po raz drugi w bieżącym roku szkolnym uczniowie reprezentowali naszą placówkę podczas imprezy turystycznej o zasięgu powiatowym. W piątek 6  października 2023 roku odbył się IX Rajd „Z życzliwością w trasie”. Organizatorami pieszej wędrówki byli  przedstawiciele Szkolnego Koła PTSM i Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Wierzbicy oraz Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych „Ziemia Radomska”.

Tegoroczna trasa rajdu przebiegała przez malownicze tereny gminy Wierzbica, a młodzi adepci turystyki podziwiali m.in. interesujące zabytki sakralne. Podczas rajdu drużyny wzięły udział w dwóch konkursach zaproponowanych przez organizatorów. W pierwszym z nich należało rozwiązać test ze znajomości trasy i działalności PTSM, zaś drugie zmagania konkursowe polegały na ułożeniu hasła promującego Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie – przedstawiciele z klas V i VI zdobyli II miejsce w konkursie wiedzy.