IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II Aktualności

IV Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II2023-10-26

,,Szukałem was, teraz wy mnie znaleźliście..."
Jan Paweł II

25 października odbył się w naszej szkole IV Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II nie przeminie cały…”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 6, 7 i 8. Miło było nam gościć w progach naszej szkoły nauczycieli i uczniów z: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Bardzicach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kończycach - Kolonii,  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mazowszanach,  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym. W konkursie brali udział również reprezentanci naszej placówki. Wszyscy recytatorzy wykazali się wspaniałą i różnorodną interpretacją prezentowanych utworów lirycznych, które wyszły spod pióra Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.

Konkurs odbywał się w miłej, nastrojowej atmosferze przy kawiarnianych stolikach, gdzie serwowane były ulubione ciastka Papieża - słynne kremówki. Na początku uroczystości zaprezentowana została sylwetka Jana Pawła II poprzez prezentację multimedialną, ukazującą różne aspekty życia naszego Patrona. Następnie uczniowie przedstawili kilka ciekawostek z życia Papieża. W dalszej części, po wylosowaniu kolejności występu, uczniowie recytowali przygotowane utwory.
Organizatorzy za główny cel konkursu przyjęli popularyzację poezji Karola Wojtyły/Świętego Jana Pawła II oraz uczczenie pamięci Ojca Świętego, pielęgnowanie wartości estetycznych języka ojczystego, a także rozwijanie uzdolnień artystycznych młodzieży.

Komisja konkursowa przyznała następujące noty:
I miejsce – Amelia Dujko z PSP w Mazowszanach
II miejsce – Amelia Chrząszcz z PSP w Bardzicach
III miejsce – Zuzanna Kajdan z PSP w Kończycach.

Wyróżnienia zdobyli uczniowie:
Nadia Załęcka z PSP w Parznicach
Marcel Wasik z PSP w Młodocinie Mniejszym
Milena Kaszuba z PSP w Młodocinie Mniejszym
Oliwia Lipińska z PSP w Kończycach - Kolonii.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora naszej szkoły  Pana Jacka Jóźwiaka.
Dziękujemy wszystkim za współpracę i zaangażowanie.

Uroczystość zorganizowały panie: Wioletta Duralska, Jadwiga Kwiecień, Iwona  Zielonka - Pyzara.

Więcej zdjęć w Galerii>>>