PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI Aktualności

PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI2023-11-08

We wtorek, 7 listopada 2023r., w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII z funkcjonariuszami Policji w Kowali. Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne - to główne tematy pogadanki. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach: młodszej (klasy – I - IV) i starszej (klasy – V-VIII).

Celem spotkania w grupie młodszej było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać, przypomniał, co trzeba podać, dzwoniąc pod numer alarmowy. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Uczniowie ze starszej grupy dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować, gdy są ich świadkami. Policjant przypomniał wszystkim o potrzebie stosowania się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegł również, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora, bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali słów policjanta.

To było bardzo ważne i interesujące spotkanie.