NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Aktualności

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI2023-11-13

Dnia 9 listopada 2023 roku społeczność szkoły uczestniczyła w akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość zorganizowana została z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą 11 listopada 1918 roku wywalczyli Polacy po 123 latach niewoli. O znaczeniu tego święta przypomnieli uczniowie z klas II, V, VI oraz przedszkolaki z grupy – „Jeżyki”, którzy zabrali wszystkich zgromadzonych w niezwykłą podróż w głąb polskiej historii.

Młodzi artyści, recytując wiersze i śpiewając polskie pieśni patriotyczne, podkreślili podniosłość tego dnia. Całość montażu słowno-muzycznego uświetniła wspaniała dekoracja, która wprowadziła wszystkich w nastrój pełen zadumy i refleksji. Natomiast 10 listopada 2023 roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Tego dnia o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali hymn narodowy Polaków – „Mazurek Dąbrowskiego”.