GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI Aktualności

GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI2023-11-19

W minioną sobotę, 11 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości  rozpoczęła Msza Święta w kościele św. Wojciecha w Kowali, sprawowana za naszą umiłowaną Ojczyznę oraz tych, którzy polegli w Jej obronie. Po zakończonej Mszy Świętej odbył się wspólny przemarsz pod pomnik w Kowali, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, gdzie został uroczyście odśpiewany hymn narodowy.

Następnie nasi uczniowie wzięli udział w Międzypokoleniowej Sztafecie Niepodległości, zmierzając w miejsca pamięci naszej gminy. Bieg zakończył się przy pomniku ks. Romana Kotlarza w Trablicach złożeniem wieńca przez Wójta Gminy Kowala p.Dariusza Bulskiego oraz przedstawicieli władz samorządowych. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów niepodległościowych była wspólna integracja uczniów i śpiewanie pieśni patriotycznych. Z wielką dumą  nasi uczniowie uczestniczyli  w przedsięwzięciach zorganizowanych z okazji  Narodowego Święta Niepodległości, podczas których oddali hołd tym, którzy za wolność Ojczyzny oddali swoje życie.